İsmailağa hocalarından İsmail Hünerlice: ‘Ülkemizin İsrail’e ürün göndermesine karşı değilim’

Gazze yerle bir olurken Türkiye'nin İsrail'le ticaretini sürdürmesi eleştiri konusu olurken İsmailağa cemaati hocalarından İsmail Hünerlice'den ilginç bir çıkış geldi: "İsmailağa hocalarından İsmail Hünerlice: “Ülkemizin İsrail’e ürün göndermesine karşı değilim, milyonlarca insan açlıktan mı ölsün?"

  • ü
  • 13 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Türkiye’den İsrail’e ticari sevkiyatların devam etmesi nedeniyle başta muhafazakarlar olmak üzere toplumun birçok kesimi, İsrail’le ticareti engellemeyen hükümete tepki gösteriyor.

İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimlerinden İsmail Hünerlice, sosyal medya hesaplarından paylaştığı vaazında Türkiye’den İsrail’e ticaretin devam etmesiyle ilgili tepkiler hakkında konuştu.

Hünerlice, “Türkiye’nin, İsrail’e Ürün Göndermesi Hakkında” başlığıyla paylaştığı videoda şunları söyledi:

“İsrail diye bir devlet, ‘yerin dibine geçirsin’ diyesim geliyor ama bu devlet içerisinde 7 milyon Filistinli halk var.

E ülkemiz de oraya bir şeyler gönderiyor. Bazıları diyor ki: ‘Vay efendim ülkemiz oraya niye malzeme gönderiyor?’ Ya tamam da İslam hukukunda, savaş durumunda bile vatandaşın suçu yok. 50 bin kişiyle savaş yapıyorsan, orada 5 milyon insan var. 5 milyon insan açlıktan mı ölsün?

İslam, insanları açlıktan öldürmez. O yüzden ülkemizin oraya ürün göndermesine ben karşı değilim, açık söylüyorum.

Bizatihi silah gönderirse Yahudi’ye tamam, o tartışılır konuşulur. Ama gıda gönderiyor vs. Orada milyonlarca insan var.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com