İş insanı Kaya Sabancı, lüks otelde saldırıya uğradı

72 yaşındaki iş insanı Kaya Sabancı, Bodrum Mandarin Otel'in sahibi Vedat Aşçı ve korumaları tarafından saldırıya uğradı. Hastaneye kaldırılan Sabancı'nın avukatı, Aşçı'nın darp sonrası ambulansın otele girişine de izin vermediğini söyledi.

  • ü
  • 21 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

Bodrum’da bulunan lük Mandarin Otel, bu kez bir darp olayı ile gündeme geldi. Olayın baş kahramanları ise 72 yaşındaki iş insanı Kaya Sabancı ve otelin ortaklarından Vedat Aşçı.

Sabah gazetesindeki habere göre; olay akşam saatlerinde otelde bulunan Hakkasan Restoran’da yaşandı. Yaşadığı darp sonrası Kaya Sabancı, Bodrum’daki Amerikan Hastanesi’ne getirilerek tedavi altına alındı.

MÜŞAHADE ALTINA ALINDI

Kaya Sabancı’nın beyin tomografisi çekildi ve hastanede müşahade altına alındı. Sabancı’nın sabah saat 10.00’da taburcu olacağı öğrenildi.

AVUKAT: AMBULANSIN GİRİŞİ DE ENGELLENDİ

Kaya Sabancı’nın avukatı Ömer Reşat Kayhan, olayın ardından “Bugün saat 9 sularında Kaya Bey, Mandarin’de davetli olduğu restoran açılışında Mandarin Otel ve Rezidans’ın sahibi olan Vedat Aşçı’ya selam verdikten sonra Vedat Aşçı’nın bizzat kendisi ve azmettirmesiyle darp edildi” açıklamasını yaptı.

Kayhan, şöyle devam etti: “Şu anda Bodrum Amerikan Hastanesi’nde müşahade altında. Tetkikleri yapılıyor. İncelemeleri yapılıyor. Raporlarını bekliyoruz. Olayın akabinde yine Vedat Aşçı’nın yönlendirmesiyle içeriye ambulansın girilmesine müsaade edilmedi, giren ambulansın da çıkılmasına izin verilmedi. Bununla ilgili elimizde hem görüntüler hem fotoğraflar var. Hem Vedat Aşçı’nın kendisi, hem korumaları hem de güvenlikleriyle ilgili biz hukuki süreçleri başlattık ve takip ediyoruz” açıklamasında bulundu.

VEDAT AŞÇI KİMDİR?

İş dünyasının tanınan isimlerinden Vedat Aşçı, sosyal medyada gündem oldu. Peki Vedat Aşçı kimdir? Vedat Aşçı mesleği ne, kaç yaşında merak ediliyor.

Vedat Aşçı, 1960 yılında Samsun’da doğdu. Eğitimini Almanya’da devam ettirmek üzere 1978’de Almanya’ya giden Vedat Aşçı, bugün Astaş Holding ve Astaş Gayrimenkul’ün kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı. Vedat Aşçı, 1980’de Almanya kurduğu Ascı GmbH şirketi ile dünyanın pek çok ülkesindeki tekstil ve hazır giyim sektörüne sanayi tipi konfeksiyon makineleri pazarlamasını yaptı.

Olayın duyulması üzerine sosyal medya “Vedat Aşçı” başlığı gündem oldu

1983’te Türkiye’deki ilk şirketi Astaş’ı kuran Vedat Aşçı, gayrimenkul sektöründeki faaliyetlerine ise 2004’te Kempinski Residences Astoria ve Astoria Alışveriş Merkezi ile start verdi.

2008’de Bellevue Residences Managed by Kempinski’yi hizmete sunarak gayrimenkul yatırımlarını sürdüren Astaş Holding, Maçka Residences Interior Design by Armani/Casa Managed by Kempinski projesini 2012 Aralık’ta hizmete açtı.

Vedat Aşcı, 30 senedir pek çok eğitim kurum ve kuruluşlarına destek sağlıyor. Aşçı, Astaş Holding olarak bölgedeki ilk Turizm Fakültesi olma özelliğine sahip Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bafra Hacı Şevket Aşcı Turizm Fakültesi’nin yapımını da üstlendi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com