İmamoğlu’nu önde gösteren anketin ardından SONAR’ın sahibi Bayrakçı’dan açıklama

SONAR’ın Ekrem İmamoğlu’nu 5 puan önde gösteren anketinin sızmasının ardından şirketin sahibi Hakan Bayrakçı’dan "Açıklamamızı bekleyin" dedi.

  • ü
  • 27 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

İktidara yakın SONAR araştırma şirketinin Ekrem İmamoğlu’nu Murat Kurum’un 5 puan önünde gösteren anketinin yankıları sürerken, şirketin sahibi Hakan Bayrakçı’dan açıklama geldi.

Gazeteci İsmail Saymaz, SONAR Araştırma’nın son anketinde İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun AKP’nin İBB Başkan Adayı Murat Kurum’un 5 puan önünde olduğunu yazdı.

Saymaz mesajında şunları kaydetti: “Hakan Bayrakçı’nın son yaptığı İstanbul araştırmasında İmamoğlu ile Kurum arasındaki fark 5 puanın üzerine çıktı. İmamoğlu, arayı açıyor. Bayrakçı, önceki hafta farkı 2.8 (puan) olarak tespit etmişti.”

BAYRAKÇI’DAN APAR TOPAR AÇIKLAMA

Söz konusu anketin gündem olmasından sonra SONAR’ın sahibi Hakan Bayrakçı’dan da açıklama geldi. Bayrakçı, kendilerinin ‘bir anket açıklaması’ yapmadıklarını söylese de anketin doğruluğunu reddetmedi. Bayrakçı’nın mesajında şu ifadeler yer aldı: “Sonar olarak, İstanbul ile ilgili henüz herhangi bir anket açıklaması yapmadık. İstanbul seçimi ile ilgili SONAR’ın yapacağı açıklamanın beklenmesini rica ediyoruz.”

Bayrakçı, İstanbul için başlatmış oldukları araştırmanın sonuçlarını, Cuma akşamı duyuracaklarını belirtti.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com