İmamoğlu’ndan belediye çalışanına ‘keltoş’ diyen kişiye tepki: AKP ağzıyla konuşma

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Mevzular Açık Mikrofon’da kendisine soru sorarken yanında çalışan kişiye ‘keltoş’ diyen bir vatandaşla yaşadığı tartışma gündem oldu. "Burada olmayan insanlarla ilgili bir sürü ithamda ve iddiada bulundunuz. Seni kınıyorum bir insana ‘keltoş’ dediğin için" dedi.

  • ü
  • 16 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mevzular Açık Mikrofon programında, kendisine Kavak’taki balık restoranıyla ilgili soru sorarken o gün yanında bulunan çalışanından ‘keltoş’ diye bahseden gence tepki gösterdi.

Yapılanın saygısızlık olduğunu belirten İmamoğlu şunları söyledi:

“Keltoş meltoş, öyle bir tarif olmaz kabalık yapıyorsun sen. Burada olmayan insanlarla ilgili bir sürü ithamda ve iddiada bulundunuz. Seni kınıyorum bir insana ‘keltoş’ dediğin için. Seninle ilgili bir sürü insan hakkında yaptığın laflardan dolayı bir sürü kötü söz geçer onlara da karşı dururum.”

‘AK PARTİ AĞZIYLA KONUŞMA’

İmamoğlu’nun sözlerini kesip “Konumuz bu değil” diyen gence yanıtı ise şöyle oldu:

Öyle kabadayı laflar etme bana. Keltoş, meltoş… Birincisi, senin o söylediğin konuda benim hala suç duyurularım devam ediyor. Ben o konuda mağdurum. 25 senedir o balıkçının müşterisiyim. Ben gizli yemek yiyeceğim hem de yolun kenarındaki masada oturacağım. Fırtınalı, karda, marda… Bırak benimle Ak Parti ağzıyla konuşmayı. İkincisi oturduğun yerden insanlara terörist diyorsun o da Ak Parti ağzı.

‘BANA VATANSEVERLİK DERSİ VERMEYE KALKIŞMA’

Bir şey daha diyeyim güzel kardeşim, orada yapılan orada yapılan ev sahipliğine ve ev sahipliğine aykırı davranışlara rağmen cezalandırdığım tek konu bir daha gitmemektir. 25 senelik müşterisi olmama rağmen. Eğer keltoş demek konusunda özür dilersen senin söylediğin hususları da arkadaşlarıma da iletirim. O tarz insanları kovan anlayış da Ak Parti anlayışıdır.

Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisidir. Bana vatanseverlik dersi vermeye kalkma, vatanseverlik dersi konusunda zaten iktidar millet birbiriyle yarışsın istiyor. Sen o oyunun parçası olma.”

İSPARK’TAN TOPLADIĞI PARAYI HARCADIĞI İÇİN KOVULMUŞ

Öte yandan Ekrem İmamoğlu’nu “Vatansever olmamakla” suçlayıp yanındaki güvenliğe “Keltoş” diyen Yusuf T. isimli şahsın, 18 kez ‘Toplanan park hasılatını harcama’ suçundan işlem yapıldıktan sonra 2013 yılında İSPARK’tan kovulduğu ortaya çıktı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com