İmamoğlu’na film gibi ‘bozuk otobüs’ kumpası: Set kuruldu, dumanlar yükseldi

İstanbul’da özel bir halk otobüsü, bir reklam ajansı tarafından kiralanarak ‘bozuk otobüs’ izlenimi verilmesi için reklam filminde kullanıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin otobüs kameralarından tespit ettiği çekimde aracın bozulduğu izlenimi verilmesi için sis makineleri kullanıldı.

  • ü
  • 11 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

İstanbul’da seçim yarışı devam ederken, ikinci bir ‘bozuk otobüs’ filmi daha ortaya çıktı. Ocak ayın AKP için reklam filmi çeken bir şirket yol ortasına set kurarak bozuk olmayan bir otobüsü bozulmuş gibi göstermişti. Durumun İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından fark edilmesi üzerine otobüsün tüm belgeleri iptal edilmişti.

Politikyol’dan Altan Sancar’ın haberine göre; bu durumun bir benzeri de 10 Mart’ta Başakşehir’de meydana geldi. 10 Mart günü öğle saatlerinde merkeze arıza mesajı atan otobüs, daha sonra Başakşehir’e doğru hareket etti.

ÇEKİM EKİBİYLE BULUŞTU

B-1836 kodlu özel halk otobüsü, Başakşehir Millet Bahçesi yanındaki trafiğe kapalı yola girerek, çekim ekibiyle buluştu. Trafiğe kapalı alanda bekleyen otobüsün, trafikte bozulduğu izlenimi vermek amacıyla ise otobüsün önüne ve arkasına araçlar yanaştırıldı.

Otobüs şoförü burada çekim için setin hazırlanmasını beklerken, çevrede bulunan oyuncular ve set ekibiyle sohbet etti. Oyuncular arasında çoğu genç olmak üzere çocuklar ve orta yaşlı insanlar bulunuyordu. Çekimde yaş almış oyuncular önce otobüse bindirilip, daha sonra indirildi.

SİS MAKİNESİ KULLANDILAR

Bu sırada ajans tarafından gönderilen oyuncular otobüs kapısında kendi aralarında çekimlere dair sohbet etti. Sohbet sürerken çekim ekibinden bir uzman ise otobüsün önüne gelerek otobüsten duman yükseldiğini izlenimi vermek üzere bir sis makinesini devreye aldı. Çekimler akşam saatlerine kadar devam etti.

Çekimlerin devam ettiği sırada araç kameralarını uzaktan izleyen belediye yönetimi görüntüleri kayıt altına aldı.

Çekimlerin ardından bugün trafiğe çıkan araca ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesi soruşturma başlattı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com