İlk sonuçlara göre AKP çöktü, 3 büyük kentte CHP fark attı

Yerel Seçimlerde sandıklar kapandı sayım işlemi başladı. İlk verileri yayınlanmaya başladı, yayın yasağı saat 19.18 itibarıyla kalktı. İşte ilk sonuçlar...

  • ü
  • 31 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Yerel Seçimlerde sandıklar kapandı sayım işlemi başladı. İlk verileri yayınlanmaya başladı, yayın yasağı saat 19.18 itibarıyla kalktı. İşte ilk sonuçlar…

Anadolu Ajansı ilk verileri aktarmaya başladı. İlk sonuçlara göre 3 büyük kentte CHP fark atmış durumda.

ANKA:

Açılan sandık sayısı: %12.6

Ekrem İmamoğlu % 58,61
Murat Kurum %37.7

ANADOLU AJANSI

Açılan sandık sayısı : % 11.3

Ekrem İmamoğlu %49.51

Murat Kurum %42.08

‘ŞOK EDİCİ SONUÇLAR’

CHP’li Gökhan Zeybekle Konuşan İsmail Küçükkaya Türkiye’nin sok edici sonuçlar alacağını duyurdu. Giresun, Kilis Uşak, Afyon, Manisa, Edirne, Zonguldak, Bartın… 8 ayrı merkez il ve ilkçe söyledi . Aralarında Trabzon ve Ordu gibi yerler de var.”

‘HARİTADA İNANILMAZ RENK DEĞİŞİMİ’

Gazeteci Murat Ağırel’in aktırdığına göre ıslak imzalı tutanaklara göre, yüzde 8’i belli olan haritada inanılmaz bir renk değişimi var.

MALATYA’DA TABLO DİKKAT ÇEKİCİ

İlk gelen sonuçlara göre, Malatya’da dikkat çeken bir yarış söz konusu. Yarışı ilk 2 sırada götüren iki partinin oy oranları oldukça yakın. Yine, ‘taşımalı seçmen’ tartışmalarının yoğun olduğu Iğdır’da bir partinin önde olduğu görülüyor.

HATAY’DA ÇARPICI SONUÇLAR

Benzer bir yarış Hatay’da da yaşanıyor. Adayı en çok tartışılan il olan Hatay’da, birinci sıradaki parti ile ikinci sıradaki parti arasında dikkat çeken bir fark görünüyor. İlk gelen sonuçlar, Bursa ve Giresun’da da dikkat çeken bir tablo ortaya çıkmaya başladı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com