II. Abdülhamid’in 4.kuşak torunu ‘düğün’ açıklaması yaptı: Atatürk’e hakareti onaylamıyoruz

II. Abdülhamid’in 4.kuşak torunu olan Roksan Kunter Özkan, Osmanoğlu ailesi adına yaptığı açıklamada, düğün törenlerinde Atatürk’e hakaret eden Şevki Yılmaz’a tepki gösterdi.

  • ü
  • 22 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

II. Abdülhamid’in 4.kuşak torunu olan Roksan Kunter Özkan, düğün törenlerinde Atatürk’e hakaret eden Şevki Yılmaz’a tepki gösterdi. Açıklamada, “Türkiye Cumhuriyet’nin kurucularına, yasalarına ve kurumlarına gönülden bağlıyız” denildi.

II. Abdülhamid’in torunu Berna Sultan Osmanoğlu, İstanbul’da düzenlenen düğün töreniyle dünya evine girmişti. Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı ve eski Refah Partisi milletvekili Şevki Yılmaz’ın nikâh şahidi olduğu törende Yılmaz, cumhuriyetin kurucularına hakaret ederek, “Osmanlı’yı süren soysuzları lanetliyorum” diyerek Atatürk’e hakaret etmişti.

‘TASVİP ETMEDİĞİMİZ ÇEŞİTLİ GÖRÜNTÜLER…’

Konuya ilişkin II. Abdülhamit’in 4.kuşak torunu olan Roksan Kunter Özkan, bir açıklamada bulundu. Aile adına yapılan paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

“17.02.2024 tarihinde gerçekleşen bir düğün töreninde kaydedilen düğüne konuk olan bazı kişilere ait bizim de hiç tasvip etmediğimiz çeşitli görüntüler haklı olarak kamuoyunda çeşitli tartışmalara ve tepkilere neden olmuştur. Maalesef bu görüntülerdeki davranış ve ifadeler, Sultan 2. Abdulhamit’in kızı Ayşe Sultanın torunları ve Osmanoğlu ailesinin fertleri olarak bizlerin görüşüymüş gibi algılanmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk’e karşı saygı sınırlarını aşan hiçbir görüş yorum ve beyanı kabul etmediğimizi aile mensupları olarak; bu açıklamaları onaylamadığımızı açık ve net bir biçimde ifade ediyoruz.

Bilakis bizler Türkiye Cumhuriyet’nin kurucularına yasalarına ve kurumlarına gönülden bağlılık içerisinde bulunan modern türkiyenin vatandaşı olmaktan gurur duyan, bunu tüm dünyada, bulunduğu her ortam ve platformda dile getiren; milli kültürümüzü muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmayı kendisine şiar edinmiş kişileriz.

Bu vesileyle kamuoyuna saygı ile duyururuz.”

Açıklama, “Sultan 2. Abdülhamid’in 4. kuşak torunu olarak ben, annem ve teyzelerim ile birlikte kamuoyuna duyurumuzdur.” ifadeleriyle duyuruldu.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com