HDP’lilere hakaret eden Nedim Şener tazminat ödeyecek

HDP'lilere hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulunulan Nedim Şener, tazminat ödemeye mahkum edildi.

  • ü
  • 17 Nisan 2024
  • ü
  • Gündem

Katıldığı Haber Global canlı yayınında HDP’lilere ‘Şeref yoksunu’ ifadesini kullanarak hakaret eden Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener hakkında tazminata hükmedildi.

Canlı yayındaki sözleri sonrası HDP, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunarak, Şener’in ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik veya aşağılama, nefret ve ayrımcılık, siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi ve tehdit’ suçlarını işlediğini savunmuştu.

HDP’nin suç duyurusunda “Şüphelinin ulusal bir televizyon kanalında yayınlanan sözleri müvekkillerde olduğu gibi toplumun büyük bir kesiminde ve özellikle Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) oy veren ve vermeyi düşünen herkeste büyük bir infial yaratmış, rencide etmiştir” ifadeleri kullanılmıştı.

KENDİSİ DUYURDU

Suç duyurusunda, Şener’in konuşmasının bir bütün olarak nefret ve ayrımcılık, aşağılama, tehdit, hakaret, siyasi tercihleri ve düşünceleri nedeniyle seçmenin kınanması gibi pek çok suç unsuru içerdiği vurgulanmıştı.

Şener, bugünkü yazısında iki ayrı suç duyurusunun birinden sonuç çıktığını duyurdu. Şener, HDP’li Filiz Kerestecioğlu’nun şikayeti üzerine 15 bin lira tazminat cezasına çarptırıldığını belirten Şener, buna itiraz edeceğini de yazdı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com