Görmez’den Gazze çıkışı: Reel-politik mazeretler hiçbir idareciyi büyük hesaptan kurtaramayacak

Eski Diyanet İşleri Bakanı Mehmet Görmez, Gazze'de yaşananlardan Müslüman ülkelerin yöneticilerini de sorumlu tuttu, "Reel-politik mazeretler hiç bir idareciyi mahşer günündeki büyük hesaptan kurtaramayacak." dedi.

  • ü
  • 26 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Gazze’de yaşananlar hakkında sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Görmez, reel-politik mazeretlerin mahşer gününde kimseyi sorumluluktan kurtamayacağını söyledi.

Görmez, YouTube’dan yayınladığı videoda, Gazze’de yaşananlara sessiz kalan ülkelere ve liderlerine tepki gösterdi. İsrail’in Gazze halkına yaptıklanının sadece savaş denilerek geçiştirilemeyeceğini söyleyen Görmez, ölmeyenlerin ise dünyadan tecrit edilmeye, açlığa, susuzluğa mahkum etmeye, hastalığa maruz bırakmayı ve insanı yardımdan dahi mahrum etmeyi sadece savaş diyerek geçilemeyeceğini söyledi.

Gazzelerin gösterdikleri direnişin insanlık tarihinin en meşru cihadı olduğunu belirten Görmez, “Kurtuluş mücadelesi vermek elbette en büyük cihattır” dedi. Filisten’e komşu ülkelere düşen vazifelerin olduğunu anlatan Görmez, bu taaruzu durdurmak için ellerinden gelen bütün çabayı göstermelerinin gerektiğini söyledi. “Şüphesiz her Müslüman ülke hükümetlerinin Gazze’deki zulmü durdurma hususunda bir mazeretleri vardır” diyen Görmez, “Ancak katledilen her masum çocuğun hesabı mutlaka sorulacak.Bu hesap siyonist İsrail’e değil onu destekleyen kürsel güçlere değil, tüm Müslüman ülke idarecilerine, dünyayı idare eden güç sahiplerine de sorulacaktır. Reel-politik mazeretler hiç bir idareciyi mahşer günündeki büyük hesaptan kurtaramayacak.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com