Gökhan Zan: Yedi sülaleme yetecek kadar param var

Hakkındaki iddialar nedeniyle TİP’in adaylıktan çektiğini açıkladığı Gökhan Zan, “Para sorunum yok. Yedi sülaleme yetecek param var” dedi.

  • ü
  • 27 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP) yayınladığı 27 sayfalık Adli Bilişim Uzmanı raporuna göre Gökhan Zan’a ait olduğu belirtilen ses kayıtlarının “deepfake” değil gerçek olduğu tespiti yapıldı. Konuyla ilgili konuşan Gökhan Zan, “TİP’in raporu hukuken geçersiz; yedi sülaleme yetecek param var” dedi.

TİP Milletvekili Ahmet Şık geçtiğimiz gün Gökhan Zan’ın ses kaydıyla ilgili hazırlanan raporu kamuoyuyla paylaştı.

Raporda ses kaydının deepfake, montaj değil gerçek olduğu bilgisine yer verildi.

Gökhan Zan T24’ten Candan Yıldız’a sorularını yanıtladı. Zan, “TİP sizi istemiyor ama siz ısrarla TİP’in adayıyım diyorsunuz. Bunu nasıl açıklıyorsunuz?” sorusuna, “Onur, şeref ve haysiyet meselesi. Kusura bakmasınlar çamur at izi kalsın, öyle bir dünya yok” yanıtını verdi.

‘SES KAYITLARINI SAVCILIĞA VERDİM’

Zan, ses kaydıyla ilgili Adli Bilişim Uzmanı Cüneyt Üre’ye hazırlatılan rapora ilişkin şunları söyledi:

“Yeterli teknolojik ekipman olup olmadığı bile meçhul olan bir kişi. Hukuken hiçbir geçerliliği yoktur. Ben ses kayıtlarını savcılığa verdim. Hukuken bağlayıcılığı olan, Adli Tıp Ses ve Görüntü İnceleme İhtisas Kurulu’nun raporudur.”

Yıldız’ın yazısının devamı şu şekilde:

“Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu’nun Adli Bilişim İhtisas Dairesi’nden söz ediyor Gökhan Zan…

Zan, ısrarla görüntü kaydının “sahte ve montaj” olduğunu iddia etti. Görüntülerde görünen numaranın kendisine ait olduğunu hatırlattığımda ise “Onu kriminal inceleme açıklayacak zaten” yanıtını verdi.

Söz konusu kayıtlarda AKP’li isimlerle Gökhan Zan arasında aracılık yaptığı iddia edilen Turgay Kocakaya’nın telaffuz ettiği 5 milyon dolar iddiası da vardı.

‘YEDİ SÜLALEME YETECEK PARAM VAR’

Gökhan Zan’a “Gelecek kaygınız var mı?” diye sorduğumda ekonomik durumunun güçlü olduğunu söyledi:

“Herhalde yok. Benim Hollanda’da, Kıbrıs’ta, Azerbaycan’da, İstanbul’da gayri menkul yatırımlarım var. Para sorunum yok. Yedi sülaleme yetecek param var.”

Kim bilir belki Gökhan Zan da mal varlığını açıklar.

Gökhan Zan, tehdit ve şantaja maruz kaldığı iddiasıyla adliyeye giderek suç duyurusunda bulunduğu coğrafya öğretmeni Turgay Kocakaya tutuklandı.

Zan’ın ifadesine göre Kocaya’nın meslekten “kumpas ve dolandırıcılık” gerekçesiyle ihraç edilen polis kuzeni Mihal Kocakaya ise kaçak.

Bu arada Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın danışmanı Mehmet Güzel’in de adı geçiyordu kayıtlarda.

Savcılık bakalım Güzel’in de ifadesine başvuracak mı?”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com