Göçmen botu battı: 21 kişi hayatını kaybetti

Çanakkale'nin Eceabat ilçesi yakınlanda düzensiz göçmenleri taşıyan botun batması sonucu 21 kişi hayatını kaybetti. Vali İlhami Aktaş, botta kaç kişinin olduğuyla ilgili sağlıklı bilginin olmadığını belirterek, "Kayıp sayısını belirlemeye çalışıyoruz. Şu ana kadar 4 kişi kurtarıldı. Şimdiye kadar aralarında çocuk ve bebeklerin de olduğu 21 kişinin cansız bedenine ulaşıldı." dedi.

  • ü
  • 15 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Çanakkale’nin Eceabat ilçesi açıklarında kaçak göçmenleri taşıyan bot battı. Kıyıdan 8 mil uzakta düzensiz göçmenleri taşıyan lastik botun alabora olup batması sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 21’e yükseldi. Hayatını kaybedenler arasında çocuklar da var.

Vali İlhami Aktaş, lastik botun Eceabat açıklarında battığını, kendisinin de bölgede olduğunu söyledi.

Botun gece saatlerinde battığını, ihbarın ise sabah yapıldığının bilgisini veren Aktaş, “İhbarı alır almaz da tüm unsurlar bölgeye intikal etti. Helikopter, uçak, Sahil Güvenlik’in, Kıyı Emniyeti ve diğer kurumların unsurları bölgeye sevk edildi. 2 kişi kendi imkanlarıyla kurtulmuş. 2 kişiyi de Sahil Güvenlik ekipleri kurtardı. Hatta birisini bizim olduğumuz tekneye aldık. Kurtarılanları hastaneye sevk ettik.” dedi.

ÖLÜ SAYISI 21’E YÜKSELDİ

Aktaş, botta kaç kişinin olduğuyla ilgili sağlıklı bilginin olmadığını belirterek, “Kayıp sayısını belirlemeye çalışıyoruz. Kurtulanlarla görüşülüyor. Biraz çelişkili bilgiler var, kendi aralarında çelişkili konuşuyorlar. Şu ana kadar 4 kişi kurtarıldı. Şimdiye kadar aralarında çocuk ve bebeklerin de olduğu 21 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.” diye konuştu.

CESETLERDEN 11’İ KABATEPE LİMANI’NA GETİRİLDİ

Denizde yapılan arama çalışmaları sonucu cesedine ulaşılan 21 düzensiz göçmenden 11’inin cansız bedeni, Sağlık Sıhhiye Botu ile Kabatepe Limanı’na getirildi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com