Gazeteci Murat Ağırel’e tehdit: ‘Evimin önünde hep birileri var’

Gazeteci Murat Ağırel, evinin önünde sürekli birilerinin olduğunu ve tehdit edildiğini belirtti. Kendi çektiği görüntüleri de paylaşan Ağırel, "Otoparka kadar giriyorlar. Kapımın önündeki çöpler bile didik didik edilmiş. Evim ellerindeki kamera ile tespit edilmiş" dedi.

  • ü
  • 12 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

Tehdit edildiğini söyleyen Gazeteci Murat Ağırel, yüzü maskeli kişilerin evin çevresinde dolaştığını aktardı. Halk TV’de katıldığı ‘Kayda Geçsin’ programında konuşan Ağırel, evinin kayıt altına alındığını da vurgulayarak şunları söyledi:

“Ben normalde bunun yayınlanması taraftarı değildim. Ekip arkadaşlarım biliyor. Yazılan küfürleri, linç girişimlerini yargıya bildiriyorum. Benim sığınabileceğim yegane liman yargı. Bir gün arkadaşlarımla birlikte yayındaydık. Beni eşim aradı. Evin önünde birisi varmış ve kameraya çekiyormuş. Bunu komşularımız görüp eşime söylüyor. Otoparka kadar giriyorlar. Kapımın önündeki çöpler bile didik didik edilmiş. Benim evim ellerindeki kamera ile tespit edilmiş. Gece saat 01.30- 02.00 civarında gelip benim evimin önündeki çöp tenekesini karıştırıyor.”

AĞIREL: ALİ YERLİKAYA’YLA GÖRÜŞTÜM

Komşusunun kendisine görüntü yolladığını belirten ve ardından kendi kaydettiği görüntüleri de paylaşan Ağırel, yüzü maskeli kişilerin evin çevresindeki her şeyi toplayıp araçlarına koyduğunu anlattı. Konuyla ilgili İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile görüştüğünü de söyleyen Ağırel, şöyle konuştu:


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

‘HEP EVİMİN ÖNÜNDELER’

“Bu insanlar hep evimin önündeler. Biri ben ‘kuryeydim’ diyor diğeri ‘yanlışlıkla geldim’ diyor. Bu kadar basit bahanelerin içindeyiz. Bunların hepsi vız gelir. Biz neleri gördük. Bazen gazeteciler savcılardan daha hızlı hareket ederler. Savcı seni yazdığın yazı ile ilgili çağırdığında belgelerle beraber sunarsın. Öyle bir süreçten geçiyoruz ki bir para uğruna herkes öz benliğini kaybetmiş gibi davranıyor. Biz haftalardır bunu yayınlamadık. Benim ailemden uzak duracaklar. Benim aileme dokundukları an içinden geçerim. Bunun jargon olarak yanlış olduğunu biliyorum ama gerçekten içinden geçerim bu böyle bilinsin.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com