Futbol turnuvasında Ermeni Lisesi öğrencilerine ırkçı slogan

İstanbul'da liseler arası futbol turnuvasında 1886 yılından bu yana eğitim veren Getronagan Ermeni Lisesi öğrenciler aleyhine atılan ırkçı sloganlar tepki çekti.

  • ü
  • 13 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

İstanbul’da Beyoğlu Anadolu Lisesi’nin düzenlediği okullar arası spor turnuvasında, 1886 yılından bu yana eğitim hayatına devam eden Getronagan Ermeni Okulu’nun futbol takımı, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile karşı karşıya geldi.

Maç sırasında tribünlerden Getronagan Ermeni Okulu takımına yönelik “Mülteciler dışarı” şeklinde ırkçı sloganlar yükseldi. Öğretmenler ve yetkililerin araya girmesi ve uyarısıyla bu sloganlar sona erdi.

Agos Gazetesi’nde yer alan habere göre, öğretmenlerin ve yetkililerin hızlı müdahalesiyle ırkçı sloganlar kesildi ve maç devam etti. Getronagan Lisesi yetkilileri, takımın turnuvada final maçına çıkacağını belirtti. Turnuva, İTÜ Ayazağa Tesisleri’nde gerçekleşiyor ve okullar futbol, basketbol ve voleybol dallarında yarışıyor.

OKULUN TARİHÇESİ

1886 yılında kurulan Getronagan Ermeni Lisesi, İstanbul’da eğitim hayatına uzun yıllardır devam eden köklü bir kurum. Okul, Ermeni toplumu için önemli bir eğitim merkezi olma özelliğini koruyor.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com