Fenomenler soruşturması: Vergi müfettişi de gözaltında

Sosyal medya fenomeni Neslihan Güngen ve eşi İnanç Güngen'in gözaltına alındığı soruşturmada görevli vergi müfettişi de gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında gözaltı sayısı 54'e ulaştı.

  • ü
  • 10 Temmuz 2024
  • ü
  • Gündem

Sosyal medya fenomeni olarak bilinen güzellik merkezleri sahibi Neslihan Güngen ve eşi İnanç Güngen’in de gözaltına alındığı soruşturmada yeni detaylara ulaşıldı.

25 ilde düzenlenen operasyonlar kapsamında “suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “suçtan kaynaklanan mal varlığının değerlerini aklama”, “resmi belgede sahtecilik” ve “nitelikli dolandırıcılık” suçlamalarıyla gözaltına alınan 54 şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

VERGİ MÜFETTİŞİ DE GÖZALTINDA

CNN Türk İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ, “1,5 milyar liralık Güngen ailesinin şirketlerine ait para trafiğinde, soruşturmayı yürüten Mali Şube Müdürlüğü ekipleri hayatın olağan akışına ters olarak yorumluyordu. Peki burada bir kara para açıklaması mı vardı? İşte bunu soruşturmakla görevli vergi müfettişinin de özellikle Neslihan Güngen ile kayıt dışı görüşmeler yaptığı, buluşmalar yaptığı tespit edildi. Ve bu anlamda da bu olayı soruşturmak görevli vergi müfettişi de dün akşam saatleri itibari ile gözaltına alındı” dedi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com