Fatih Altaylı: İzmir kaybedilirse Özgür Özel indirilmelidir

CHP'nin İzmir'deki aday belirleme sürecini eleştiren Fatih Altaylı, "Eğer CHP, İzmir’i kaybederse Özgür Özel o an genel başkanlıktan ayrılmalı, ayrılmazsa indirilmelidir" ifadesini kullandı.

  • ü
  • 19 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

Gazeteci Fatih Altaylı, CHP’nin 31 Mart yerel seçimlerinde İzmir’i kaybetmesi durumunda Özgür Özel’in genel başkanlık görevinden ayrılması, ayrılmaması durumunda ise “görevden indirilmesi” gerektiğini yazdı.

Altaylı, CHP’nin İzmir’deki aday tercihlerini eleştirdiği bugünkü yazısında, “Bana göre de bir partide genel başkan değişikliği için en az 5-6 yıl koltukta oturması ve bu sürede bir genel bir de yerel seçim kaybetmesi gerekir. Genel başkan ol, 6 ay sonra seçime katıl ve kaybedersen git çok makul değil, insaflı da değil. Bu yüzden bu seçim sonuçlarının Özgür Özel’i koltuktan indirmesi doğru olmaz. Ancak İzmir seçimi müstesna” diye yazdı.

Altaylı, sözlerinin devamında şunları kaydetti:

“Eğer CHP, bu seçimde İzmir’i kaybederse Özgür Özel o an genel başkanlıktan ayrılmalı, ayrılmazsa indirilmelidir. Hem de tüm ekibiyle beraber. Çünkü İzmir’de aday belirleme sürecinde ve bu süreci yönetmekte gözle görünür çok büyük hatalar yaptılar. İzmir’de AKP adayı ilk kez CHP adayına bu kadar yakın oranda oy alacak gibi görünüyor.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com