Eski emniyet amiri Ayberk’ten itiraf: Victoria kod adlı bir ajandan talimat aldım

MİT ve İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği operasyon sonucu yakalanan 7 MOSSAD ajanının ifadeleri ortaya çıktı. Tutuklanan Hamza Turhan Ayberk, MOSSAD ajanından talimat aldığını itiraf ettiği belirtildi.

Eski emniyet amiri Hamza Turhan Ayberk, Victoria kod MOSSAD ajanından talimat aldığını itiraf etti.

Ayberk, Orta Doğulu şahıs ve şirketlere yönelik tehdit, takip, gözetleme, foto-video dokümante işleri yaptığını, derlediği bilgileri ve hazırladığı raporları gizli haberleşme yöntemleri üzerinden MOSSAD’a ilettiğini kabul etti.

MOSSAD casusu Ayberk’in ifadesinde ödemeleri kripto para ve muhtelif banka hesapları üzerinden aldığı, Victoria kod MOSSAD ajanı ile Belgrad’da görüştüğü, Victoria’dan sonra aynı ekipte yer alan Andrea, Robert ve Marc kod MOSSAD ajanları ile irtibatını sürdürdüğü ile ilgiler yer aldı.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

Ayrıca Ayberk’in kurduğu ekipte yer alan casuslar da itirafta bulundu. Şahıslara ve şirketlere ait bazı kamu verilerini Ayberk ile paylaştıklarını, birlikte takip, gözetleme, foto-video dokümante gerçekleştirdiklerini, tehdit edilen şahısların videolarını çektiklerini kabul ettiler.

Ekipteki isimler Ayberk’in maddi durumunun 2019’dan sonra olağan dışı bir şekilde iyileştiğini de söyledi.

Ayberk, Gülen cemaati soruşturmaları (FETÖ) kapsamında 8 yıl hapis cezasına çarptırılan eski Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya hakkında 2022 yılında şikâyetçi olmuştu.

Yeni Asır gazetesinde Fatih Şendil imzasıyla 23 Ocak 2022’de, “Eski emniyet müdürlerinden FETÖ’cü müdüre dava” başlığı ile çıkan haberde, Ayberk, ‘kahraman’ gibi gösterilmişti.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com