Eşini boğazını keserek öldürdü, oğlunu yaraladı ve sonrasında intihara kalkıştı

Ankara'da bir süredir sorun yaşadığı eşi Derya Çetinkaya'nın boğazını bıçakla kestikten sonra dördüncü kattan atlayan Murat Çetinyaka'nın beyin ölümü gerçekleşti. Derya Çetinkaya'nın öğle namazı sonrası cenaze namazı kılındıktan sonra Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.

  • ü
  • 20 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Derya Çetinkaya, eşi tarafından bıçakla boğazı kesilerek öldürüldü.

Ankara’da yaşayan Murat Çetinkaya (41), geçimsizlik nedeniyle terk ettiği eşine çocukları için dönen eşi Derya Çetinkaya’yı (38) öldürdü. Çetinkaya 18 yaşındaki oğlunu da yaraladıktan sonra intihar girişiminde bulundu.

Dilek Çetinkaya, bir hafta önce geçimsizlik nedeniyle terk ettiği eşinin evine 2 gün önce çocuklarını görmek için döndü. İddiaya göre Murat Çetinkaya bilinmeyen bir nedenle genç kadın ile tartıştı.

EŞİNİN BOĞAZINI KESTİ

Murat Çetinkaya 2 çocuğunun gözü önünde mutfaktan aldığı bıçakla eşinin boğazını kesti. Çetinkaya, annesini kurtarmaya çalışan oğlu K.Ç.’yi de bıçakladı. Çetinkaya daha sonra 4. kattaki evlerinin balkonundan atlayarak intihar girişiminde bulundu.

BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ

İhbar üzerine olay yerine gelen emniyet ve sağlık ekipleri genç kadının olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. Hastaneye kaldırılan yaralılardan K.Ç.’nin hayati tehlikesi bulunmazken, Murat Çetinkaya’nın beyin ölümü gerçekleşti.

Genç kadının kardeşleri Adli Tıp önünde ’20 yıllık evliliği vardı. Çocuklarının özlemine dayanamıyordu.

Öte yandan, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu 2024 Şubat ayı raporunda göre bu ay 36 kadının katledildi.

 

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com