Eşi ve kızını öldüren öğretmen: Karımın telefonuna gelen aramaya sinirlendim

Eşi ve kızını öldüren öğretmen Zülküf Böçkün'ün mahkemedeki ifadesinde ortaya çıktı. Böçkün, gece yarısı eşine gelen telefona sinirlendiğini belirterek, "'O kişiyi ben arayacağım' dedim ve kabul etmeyince mutfaktan aldığım bıçakla üzerine saldırdım. Kızım araya girince ona da vurdum" dediği öğrenildi.

  • ü
  • 16 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Evde kızını ve eşini öldürünen öğretmen Zülküf Böçkün yakalandı.

Erzurum’da, eşi ve kızını bıçaklayarak öldüren 23 yıllık coğrafya öğretmeni Zülküf Böçkün’ün (46) ifadesi ortaya çıktı. Böçkün’ün ifadesinde, “Hastayım ve bir aydır ilaçlarımı kullanmıyorum. Gece yarısı eşimin cep telefonuna gelen aramaya sinirlendim. ‘O kişiyi ben arayacağım’ dedim ve kabul etmeyince mutfaktan aldığım bıçakla üzerine saldırdım. Kızım araya girince ona da vurdum” dediği öğrenildi.

Psikolojik tedavi gördüğü belirtilen Zülküf Böçkün ile ebe eşi Kadriye Böçkün arasında, yatak odalarında tartışma çıktı. Gürültü üzerine çiftin 4 çocuğundan evde olan tek kızı Asude Helen de odaya girip, tartışmaya dahil oldu.Zülküf Böçkün, mutfaktan aldığı bıçakla eşini ve kızına saldırdı. Anne ile kızı kanlar içinde yere yığılırken, Böçkün kaçtı. Komşularının ihbarı üzerine adrese çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Kadriye Böçkün’ün 24 bıçak darbesi, kızı Asude Helen Böçkün’ün ise 14 bıçak darbesiyle hayatını kaybettiği belirlendi.

KAÇARKEN YAKALANDI

Erzurum Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Zülküf Böçkün’ü kullandığı 25 ACH 134 plakalı otomobille 52 kilometre uzaklıktaki Çat ilçesi girişinde yakalayıp, gözaltına aldı.

Kendisine engel olmaya çalışan yakınlarının da yaralanmasına neden olan Zülküf Böçkün’ün mahkemede verdiği ifadesi ortaya çıktı. Böçkün, “Keşke bunlar olmasaydı. Pişmanım. Hastayım ve bir aydır ilaçlarımı kullanmıyorum. Eşimle zaman zaman ailevi konular nedeniyle tartışırdık. 14 Mart gece yarısı eşimin cep telefonuna gelen aramaya sinirlendim. Bu saatte kim arıyor diye tartıştık ve kendisine ‘O kişiyi ben arayacağım’ dedim, bunu kabul etmeyince öfkelendim ve mutfaktan aldığım bıçakla üzerine saldırdım. Kızım araya girip annesini savununca ona da vurdum” dediği öğrenildi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com