Ergenekon hâkimi: Genelkurmay bilgisayarları çatır çatır kırdı, CD’leri Necdet Özel verdi

Ergenekon davasının hâkimlerinden Hüsnü Çalmuk, planların bulunmaması için Genelkurmay Başkanlığı’nın bilgisayarları çatır çatır kırdığını, CD’leri kendilerine Org. Necdet Özel'in verdiğini söyledi.

  • ü
  • 14 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Ergenekon davasının hâkimlerinden Hüsnü Çalmuk, İrticayla Mücadele Eylem Planı’nın bulunmaması için Genelkurmay Başkanlığı’nın bilgisayarları çatır çatır kırdığını, ancak dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in buna ilişkin CD’leri kendilerine vermesi sayesinde cunta yapılanmasının hükümete çökme çabasının belirlendiğini söyledi.

Ergenekon davasında görev alan dönemin hâkim ve savcıları hakkında “görevi kötüye kullanma, hürriyeti tahdit, suç uydurma, evrakta sahtecilik” suçlamalarıyla ilk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 8. Ceza Dairesi’nde görülen ve 5 yıldır devam eden davada sanıklar, savcının cezalandırılmaları yönünde görüş bildirdiği esas hakkında mütalaaya karşı savunmalarını yapıyor.

‘GENELKURMAY BİLGİSAYARLARI ÇATIR ÇATIR KIRDI’

Gazeteci Müyesser Yıldız’ın aktardığına göre, geçen hafta başlayan duruşmaların dünkü celsesinde, örgüt üyeliğinden verilen hapis cezasını tamamlayıp tahliye edilen eski hâkim Hüsnü Çalmuk savunmasına başladı. Çalmuk savunmasında şunları söyledi:

“Genelkurmay Başkanlığı irticayla mücadele eylem planının ortaya çıkmaması için ilgili bölümdeki bütün bilgisayarları çatır çatır kırdırmıştır. O birimin bilgisayarlarının tamamını ya kırdırmıştır ya da sildirmiştir. Bununla ilgili aylarca çalışma yaptık. Ama daha sonra bunlara gerek kalmadı. Necdet Özel bu CD’leri verdi. Onun sayesinde bu cunta yapılanmasının hükümete çökme çabası belirlenmiştir.”

‘MAALESEF BURADA YARGILANIYORUZ’

Çalmuk, Ergenekon’un gerekçeli kararının 15 gün içinde yazılmaması suçlamasıyla ilgili olarak da, “Biz Türkiye’nin arayıp bulamayacağı hâkim ve savcılarız. Ama maalesef burada yargılanıyoruz” dedi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com