Erdoğan’dan sokak köpekleri talimatı: Bu işi bir an önce neticelendirin

Sokak köpekleri için AKP'nin yasa hazırlıkları sürerken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “Bu işi bir an önce neticelendirin” talimatı verdiği belirtildi.

  • ü
  • 26 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

Recep Tayyip Erdoğan (Fotoğraf: Pierre-Philippe MARCOU / AFP)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin sokak köpeklerine ilişkin çalışmalarına ilişkin, “Bu işi bir an önce neticelendirin. Çalışma metnini de bir an önce bitirip, bana sunun” dediği öne sürüldü.

Türkiye gazetesinden Emrah Özcan’ın haberine göre, AKP’nin önceki gün gerçekleştirilen MYK toplantısında Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, sokak hayvanları ile ilgili güncel verileri paylaştı. AKP Meclis Grup Başkanı Abdullah Güler de yapılan çalışmada gelinen son noktayı anlattı.

ERDOĞAN TEMKİNLİ, PARTİ GRUBU “ZATEN VAR” NOKTASINDA

Erdoğan’ın “uyutma” konusuna temkinli yaklaşması üzerine Güler’in, 5199 sayılı kanunda bunun zaten olduğunu sadece kamu güvenliği açısından kapsamın genişletileceğini kaydettiği belirtildi. Bunun üzerine Erdoğan’ın “Bu işi bir an önce neticelendirin. Çalışma metnini de bir an önce bitirip, bana sunun” dediği öğrenildi.

Toplantıda yerel yönetimlerin buradaki rolü ile barınakların niteliğinin ve kalitesinin artırılması da gündeme geldi. Başıboş köpeklerin sadece barınaklara alınarak sorunun çözülemeyeceği, barınaklardaki imkân ve şartlarında iyileştirilmesinin önemli olduğuna değinildi. Öte yandan teklifin Meclis kapanmadan Meclis Başkanlığına sunulacağı belirtildi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com