Erdoğan’dan ıstakoz hamlesi: ‘Şatafatlı’ görüntüler MKYK masasında

AKP Milletvekili Şebnem Bursalı'nın yediği ıstakozun fotoğrafını paylaşmasıyla başlayan tartışmanın partide büyük rahatsızlık yarattığı ve konunun önümüzdeki MKYK toplantısında gündeme geleceği kaydedildi. Erdoğan'ın teşkilatı 'uyaracağı' belirtiliyor.

  • ü
  • 17 Nisan 2024
  • ü
  • Gündem

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin MYK’sında konuşacak. Erdoğan’ın AKP Milletvekili Şebnem Bursalı’nın gündem olan ıstakoz yemeğine ilişkin partisini “şatafatlı tatil” konusunda uyarmasının beklendiği kaydedildi.

Türkiye gazetesinden Emrah Özcan’ın haberine göre, MYK’da seçim yenilgisinin sebepleri tartışılacak ve nerede hata yapıldığı değerlendirilecek. Bazı bakanların da sunum yapacağı toplantıda, önümüzdeki dönemin yol haritasının belirleneceği ifade ediliyor. Erdoğan’ın vatandaşın tepkisini çeken görüntüler ile partinin kuruluş ilkelerine aykırı hareket edilmemesi konusunda bir dizi uyarılarda bulunacağı belirtiliyor.

AKP geçtiğimiz yıl 7 Ekim’de olağanüstü kongreye gitmiş, 75 kişilik MKYK listesinde yüzde 65 değişim gerçekleştirmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, A Takımı olan 18 kişilik MYK’da ise dört isim dışında değişime gitmemişti.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com