Erdoğan’a söyledikleriyle gündem olan Kadın Kolları Başkanı, İl Genel Meclisi’ne aday oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın video konferansla yaptığı toplantıda, “Allah çocuklarımın ömründen alsın size versin” diyen Çorum Kadın Kolları eski Başkanı Meryem Demir, Çorum merkez İl Genel Meclisi adayı oldu.

  • ü
  • 18 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a söylediği sözlerle gündem olan Çorum Kadın Kolları eski Başkanı Meryem Demir, Çorum merkez İl Genel Meclisi adayı oldu.

AKP tarafından ikinci sıradan Çorum merkez İl Genel Meclisi adayı gösterildi.

Kadın Kolları Başkanlığı görevinden istifa eden Meryem Demir, Çorum İl Başkanlığı’nda toplantı düzenledi. AKP’li Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ile partililerin katıldığı toplantıda Demir, 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde milletvekili aday adayı olmuş fakat adaylar arasında yer almamıştı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020 yılı Mayıs ayındaki 137. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nı pandemi nedeniyle video konferans yöntemiyle yapmış, toplantıya Çorum’dan katılan AKP’liler arasında bulunan Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir’in sözleri damga vurmuştu.

‘ALLAH ÇOCUKLARIMIN ÖMRÜNDEN ALSIN SİZE VERSİN’

Kentin sorunları ve corona virüsü tedbirlerinin konuşulduğu toplantıda Kadın Kolları Başkanı Demir, “Hani bir bayanın sözü vardı. Rabbim ömrümüzden alsın ömrünüze versin diye. Bazen ben, kızmayın sakın ben bir şey söyleyeceğim. İnsan kendi ömründen vazgeçebilir. Ama bazen diyorum ki, çocuklarımın ömründen alsın size versin. Çünkü bu ülke için o kadar önemlisiniz” ifadesini kullandı.

Erdoğan ise “Haşa. Allah onları en güzel şekilde yetiştirmeyi nasip etsin” diyerek karşılık verdi.

AK Partili Belediye Meclis üyesi Meryem Demir daha önce de, “Alevi vatandaşlarımıza veya bize oy vermeyenlere de yardım yapılıyor” açıklaması ile gündeme gelmişti.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com