Erdoğan’a sarılan öğrenci, Nihal ve Bahar Candan’ın kardeşi çıktı: ‘Ablalarımın durumunu anlattım’

Yeni müfredatın tanıtımında sahneye çıkıp koşarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sarılan öğrencinin, dolandırıcılık suçlamasıyla tutuklanan fenomenler Nihal ve Bahar Candan'ın kardeşi olduğu ortaya çıktı. Zeynep Su Candan, ablalarının durumu anlattığını belirterek, "Gözümün içine bakarak dinleyip, ilgileneceğini söyledi" dedi.

  • ü
  • 09 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yeni müfredatın tanıtımında sahneye çıkarılan öğrencilerden birinin, “suç örgütüne üye olmak”, “dolandırıcılık” ve farklı suçlardan yıllarca hapisleri istenen sosyal medya fenomenleri Nihal ve Bahar Candan’ın kardeşi Zeynep Su olduğu ortaya çıktı. Zeynep Su “Ablalarımın durumunu tek tek anlattım. Gözümün içine bakarak dinleyip, ilgileneceğini söyledi. Çok mutluyum” dedi.

Söz konusu haberin, iktidara yakın Türkiye gazetesinde yayımlanması dikkat çekti. Mahmut Özay imzalı haberde, sahnede Erdoğan’a koşarak sarılıp elini öpen öğrencinin Zeynep Su olduğu belirtildi: “Sahneye atlayan genç kız, Maarif Modeli Tanıtım Programı’nın yapıldığı İstanbul Ataşehir’deki Ahmet Keleşoğlu Fen Lisesinde okuyan ve LGS’ye yüzde 2’lik dilimle giren Zeynep Su Candan… Çeşitli suçlardan haklarında soruşturma başlatılan sosyal medya fenomenleri Bahar ve Nihal Candan’ın kardeşi… Ablalarına haksızlık yapıldığı iddia eden Zeynep Su Candan’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yardım istediği öğrenildi.”

‘ERDOĞAN BİR BAŞKA ARKADAŞINA YÖNLENDİRDİ’

Zeynep Su Candan, ablalarının suçsuz olduğunu savunarak, şunları söyledi:

“Bütün bunları Cumhurbaşkanı’mıza anlattım. Gözümün içine bakarak, tek tek dinledi. Çok teşekkür ederim. Elinden geleni yapacağını söyleyerek arkadaşlarımız bakacak, yapılacak bir şey varsa dedi. Çok çok mutluyum. Sonra başka bir başka arkadaşına yönlendirdi. O da bütün bunları dinledi, o da ilgileneceğini söyledi.”

44 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Alisya Bahar Candan ile kamuoyunda “Nihal Candan” olarak tanınan ablası Gülnihal Çiçek’in aralarında bulunduğu 22 şüpheli hakkında “suç örgütüne üye olmak”, “dolandırıcılık” ve farklı suçlardan iddianame hazırlanmıştı.

İddianamede, Alisya Bahar Candan’ın “suç örgütüne üye olmak” ve “dolandırıcılık” suçlarından 14 yıldan 44 yıla kadar, Gülnihal Çiçek’in ise 8 yıldan 24 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com