Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alınan çocuk serbest bırakıldı

16 yaşındaki bir kız çocuğu, Erdoğan’ın konvoyu geçerken küfür ettiği iddiasıyla gözaltına alındı. Bir gün gözaltına tutulan çocuk, “Yaya geçidinde beklerken hızla gelen araçtan korkup tepki gösterdim. Küfür etmedim” dedi.

  • ü
  • 13 Mayıs 2024
  • ü
  • Gündem

Erdoğan'a küfür ettiği iddiasıyla alınan kız çocuğu serbest bırakıldı.

İstanbul Sarıyer’de yaya geçidinde bekleyen 16 yaşındaki kız çocuğu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konvoyu geçerken küfür ettiği iddiasıyla cumhurbaşkanlığı koruması tarafından şikayet edilerek gözaltına alındı.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre bir gün gözaltında tutulan çocuk ifadesinde şunları söyledi:

“Bundan 6 ay önce bir kaza atlatmıştım. Olay günü de yaya geçidinde beklerken hızla gelen araca korkup tepki gösterdim. Orada Cumhurbaşkanı da dahil herhangi bir devlet görevlisinin olacağını bilmiyordum. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı dahil herhangi bir devlet görevlisine hakaret etmem söz konusu değildir. Ben lise öğrencisiyim ve şimdiye kadar bir suça karışmadım. Daha önce yaşadığım travma nedeniyle tepkim yanlış anlaşıldı ve küfür etmedim. Sadece korkup tepki verdim. Hızla geçen aracın arkasından konvoy gelince ve orada bulunan bir yetkili müdahale edince konvoyun Cumhurbaşkanı konvoyu olduğunu anladım. Suç işleme kastıyla hareket etmedim.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com