Erdoğan, Akbelen’deki kamulaştırma kararını 2 gün sonra kaldırdı

Erdoğan büyük tepki toplayan kararı geri almak zorunda kaldı. Akbelen ormanı yakınındaki 190 parsel tarım arazisinin kömür madenine açılması için alınan kamulaştırma kararı iptal edildi.

  • ü
  • 14 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan, Akbelen Ormanı’nın çevresindeki 190 parsellik tarım arazisinin linyit madeni sahası olarak kamulaştırılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararını, başka bir Cumhurbaşkanı kararıyla kaldırıldı.

Böylece, 11 Mart 2024 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan; Akbelen Ormanı’nın çevresindeki 190 parsellik arazinin linyit madeni sahası olarak kamulaştırılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, 2 gün sonra bugün yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla iptal edilmiş oldu.

YENİ KARAR DA RESMÎ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Muğla Milas’a bağlı İkizköy, Çamköy ve Karacahisar sınırları içinde yer alan ve acele kamulaştırılan arazilere ilişkin yeni karar, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.

2 GÜNDE KARARINI DEĞİŞTİRDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre; Akbelen Ormanı’nın bulunduğu Milas’ın İkizköy, Çamköy ve Karacahisar sınırları içindeki 190 parsellik arazi, linyit madeni sahası olarak kullanılmak üzere Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından kamulaştırılmıştı. Kararda, tarım arazilerinin olduğu söz konusu sahanın “S:86541” numaralı linyit işletme ruhsatlı saha olduğu belirtilmişti.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com