Emekliye ‘simit sat’ diye akıl veren MHP’li vekilin şirketi, milyonlarca liralık ihale almış

"Her şeyi devletten beklememek lazım" diyerek emeklilere su ve simit satmaları tavsiyesinde bulunan MHP'li ramazan Kaşlı'nın ailesinin sahibi olduğu şirketin 2018’den bu yana yaklaşık 5 milyon liralık ihale aldığı ortaya çıktı.

  • ü
  • 28 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşam savaşı veren dar gelirli emeklilere, “Her şeyi devletten bekleme, ayda 10 bin lira kazanabileceğin ek iş bul. Simit sat, su sat” tavsiyesinde bulunan MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı’nın şirketinin kamudan milyonluk ihaleler aldığı ortaya çıktı.

Ramazan Kaşlı’nın aile şirketi Kaşlılar Mağazacılık ve Pazarlama Şirketi, AKP’li Nevşehir Belediyesi, Kayseri’nin AKP’li Melikgazi Belediyesi ve AKP döneminde Kırşehir Belediyesi’nden 2018’den bu yana yaklaşık 5 milyon liralık ihale aldı.

11 KAMU İHALESİNİ ALDI

Sözcü gazetesinin haberine göre; Ramazan Kaşlı, şirket ortağı olduğu ve aynı zamanda MHP Milletvekili olarak Meclis’te görev yaptığı sırada Kırşehir Belediyesi’nden 122 bin 472 TL, Kayseri Melikgazi Belediyesi’nden 120 bin 737 ve Nevşehir Belediyesi’nden de 17 bin 454 lira olmak üzere 260 bin 663 TL değerinde üç ayrı ihale aldı.

Şirket 2018 yılından bu yana çoğunluğu AKP’li Nevşehir Belediyesi’nden olmak üzere olmak üzere 11 kamu ihalesi kazandı.

Belediyelere iş elbisesi ve ayakkabı satan şirketin kasasına 6 yılda toplam 4 milyon 911 bin 696 TL girdi.

Milletvekili seçildiğinden bu yana 10 ayda sadece 3 kez TBMM kürsüsüne çıkan Kaşlı, hiçbir önerge de vermedi.

RAMAZAN KAŞLI EMEKLİLER İÇİN NE DEMİŞ?

Kanal 68 isimli yerel bir televizyon kanalına katılan Ramazan Kaşlı emeklilerin durumuyla ilgili yaptığı konuşmada “Bizim de bir şey yapmamız lazım. Domates mi yetiştiririz, su mu satarız, başka bir şey mi satarız… Aile ekonomimize 10 bin lira ek gelir getirecek ikinci ek bir iş… Daha önce ben biliyorum, öğretmen okul bittikten sonra simit satıyordu, su satıyordu. Çünkü o zamanlar 100 lira maaş, 50 lira kiraydı. O dönemleri de yaşadık 80’li yıllarda. Onun için vatandaşımızdan da aile ekonomisine katkı sağlayacak bir şeyler bulmasını, uğraşmasını… Sadece devletten beklemek yerine” ifadelerini kullandı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com