Elektronik devi 900 çalışanını işten çıkardı

Sony'nin video oyunu ve dijital eğlence alanında faaliyet gösteren yan kuruluşu Sony Interactive Entertainment, Üst Yöneticisi Jim Ryan çalışanlarından 900 kişiyi işten çıkaracaklarını ve bu rakamın bütün çalışanların yüzde 8'i olduğunu vurguladı.

  • ü
  • 27 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

Video oyunu şirketi Sony, 900 çalışanını işten çıkarmaya hazırlanıyor. PlayStation stüdyosunun da işten çıkarmalardan etkileneceği belirtildi.

Genel merkezi ABD’nin California eyaletinde bulunan, Sony’nin video oyunu ve dijital eğlence alanında faaliyet gösteren yan kuruluşu Sony Interactive Entertainment, Üst Yöneticisi Jim Ryan’ın söz konusu işten çıkarmalara dair çalışanlara gönderdiği e-postayı paylaştı. Ryan, e-postada, “Başarımıza katkıda bulunan çok yetenekli bireyleri etkileyen, iş gücümüzün azalmasını da içeren operasyonları yeniden yapılandırmak için inanılmaz derecede zor bir karar verdik.” ifadesini kullandı.

MEVCUT İŞ GÜCÜNÜN YAKLAŞIK YÜZDE 8’İ

Bu konuda mümkün olduğunca şeffaf olmak istediğini vurgulayan Ryan, çalışan sayısını yaklaşık 900 kişi, yani mevcut iş gücünün yaklaşık yüzde 8’i kadar azaltmayı öngördüklerini, Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika, Japonya ve Asya-Pasifik olmak üzere tüm Sony Interactive Entertainment bölgelerindeki çalışanlarla birkaç PlayStation stüdyosunun işten çıkarmalardan etkileneceğini bildirdi.

Ryan, işten çıkarmalara dair zaman çizelgeleri ve prosedürlerin, yerel yasa ve düzenlemeler nedeniyle bölgelere göre değişiklik göstereceğine işaret ederek, bu kapsamdaki planları aktardı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com