Dört kişinin ölümüne sebep olan TIR sürücüsü: Tabelalara dikkat etmedim, çok üzgünüm

Trafik kurallarına uğramadığı için dört kişinin hayatını kaybetmesine yol açan TIR sürücüsü Mehmet F.'nin ifadesinde "Hiçbir şey görmedim ve yüksekliği de tahmin edemedim. Tabelalara dikkat etmedim. Çok üzgünüm" dediği öğrenildi.

  • ü
  • 12 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Dört kişinin hayatını kaybettiği kazada TIR sürücüsünün kurallara uymadığı tespit edildi.

Bakırköy’de, dün, otomobilin üzerine devrilerek 4 kişilik ailenin ölümüne yol açan kağıt yüklü TIR’ın sürücüsünün alt geçide girmeden metreler önce yer alan uyarı tabelalarını dikkate almadığı ortaya çıktı. TIR sürücüsü Mehmet F.’nin ifadesinde “Hiçbir şey görmedim ve yüksekliği de tahmin edemedim. Tabelalara dikkat etmedim. Çok üzgünüm” dediği öğrenildi.

Bakırköy Rauf Orbay Caddesi’nde dün akşam meydana gelen kazada Mehmet F.’nin kullandığı 34 ER 260 plakalı kağıt malzeme yüklü TIR, Marmaray üst geçidine çarparak 34 TY 3045 plakalı otomobilin üzerine devrildi. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Otomobilde sıkışan sürücü Recep Aytekin (45) ile Sultan Aytekin (44), Güler Rukiye Aytekin (67) ve Merve Aytekin (16) hayatını kaybetti.

TIR SÜRÜCÜSÜ UYARILARI DİKKATE ALMAMIŞ

Öte yandan Rauf Orbay Caddesi’nde alt geçide giren TIR şoförünün uyarıları dikkate almadığı ortaya çıktı.

Geçidin 4 metre yükseklikte olduğunu gösteren tabelalara rağmen, ‘Dikkat Düşük Köprü, Yüksek araçlar sağdan çıkınız’ şeklindeki yönlendirmeye uymayan şoförün kazaya yol açtığı belirlendi.

Ekipler tarafından gözaltına alına TIR sürücüsü Mehmet F. emniyetteki işlemlerinin ardından bugün sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. TIR sürücüsü Mehmet F. emniyete verdiği ifadesinde, “Tabelalara dikkat etmedim. Hiçbir şey görmedim ve yüksekliği de tahmin edemedim. Her şey bir anda oldu. TIR devrildi. Çok üzgünüm. Çok pişmanım” dediği öğrenildi.

 

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com