Dizi setine silahlı saldırıda ‘Daltonlar’ detayı

BluTV'de yayınlanan 'Kıyma' dizisine gerçekleştirilen ve 'Cengo' karakteriyle tanınan Cengizhan Yurdutek'in yaralandığı saldırının altından 'Daltonlar' olarak bilinen çete çıktı. Saldırıyı, 'Daltonlar' olarak bilinen çeteye yakın hesaplar TikTok'tan yaptıkları paylaşımlarla üstlendi.

  • ü
  • 20 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

Blu TV’de yayınlanan ‘Kıyma’ dizisinin İstanbul Kartal’daki setine düzenlenen silahlı saldırının ardından ‘Daltonlar’ olarak bilinen çetenin çıktığı öne sürüldü.

Osman Çaklı’nın Gazete Duvar‘da yayınlanan haberine göre; merminin başını sıyırması sonucu ölümden dönen Cengiz Yurdutek’e yapılan saldırıyı ‘Daltonlar’ olarak bilinen çeteye yakın hesaplar TikTok’tan yaptıkları paylaşımlarla üstlendi.

‘Daltonlar’ adına paylaşımlar yapan hesaplar, Cengiz Yurdutek’in yine Daltonlar tarafından Fransa’da öldürüldüğü ileri sürülen çete lideri Halil Ay’a yakınlığı nedeniyle hedef alındığını belirten mesajlar verdi.

DALTONLAR ÇETESİNE HALİL AY’I ÖLDÜRME TALİMATI

17 suçtan aranan ve Fransa’ya kaçan Halil Ay 6 Ağustos 2023 yılında saklandığı çiftlikte iki kişi tarafından öldürülmüştü. Halil Ay’ın Fransa’da öldürülmesine uzanan husumet İstanbul’da Haliç Köprüsü’nde 14 Ocak 2023’te yaşanan silahlı çatışmaya dayanıyordu.

İddiaya göre uyuşturucu tahsilatı yüzünden çıkan tartışmanın ardından Boyun çetesinin lideri olarak bilinen Barış Boyun, kendi kontrolünde olan Daltonlar çetesine Halil Ay’ı öldürme talimatı verdi. Halil Ay ve 3 arkadaşına Haliç Köprüsü’nde pusu kuran şüphelilerin açtığı ateşten Halil ay kurtuldu, yanındaki arkadaşı Cumali Aslan öldürüldü.

BURAK AKYÜZ DE HEDEF GÖSTERİLİYOR

Daha sonra Fransa’ya kaçan Halil Ay da, yapılan saldırıda hayatını kaybetti. İddiaya göre dün dizi setine yapılan saldırıda da Cengiz Yurdutek Halil Ay’a yakınlığı nedeniyle ve cenaze törenine katıldığı gerekçesiyle hedef alındı. Aynı hesaplar bir diğer SıfırBir oyuncusu Burak Akyüz’ü de fotoğraflarını paylaşarak hedef gösterdi.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

‘DEMEDİK Mİ ŞAŞKIN’ ŞARKISI

Sosyal medyada Daltonlar çetesine yakın hesaplar, saldırının ardından Yurdutek’in fotoğraflarını paylaşarak ‘gülen yüz’ paylaşımında bulundu. ‘Yeni yılda daha çok akacak’ paylaşımları yapan hesaplar, Daltonlar çetesine de güzellemeler yapıyor. Yüzleri maskeli paylaşılan videolarda günler öncesinden yapılan başka bir paylaşımda ise Erkin Koray’ın ‘Şaşkın’ şarkısı paylaşılarak “Demedik mi şaşkın” mesajları verildi.

Daltonlar çetesinin ismi Ayhan Bora Kaplan’ın tutuklanmasının ardından sık sık gündeme gelmişti. Çetenin, pek çok silahlı saldırı yaptığı biliniyor.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com