Diyarbakır’da Simurg Sarsılmaz adaylıktan çekildi: Ölüm tehditleri aldım

Diyarbakır’daki manken muhtar adayı Simurg Sarsılmaz sosyal medyadan gelen ölüm tehditlerden dolayı adaylığını geri çekti. 

  • ü
  • 28 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

Diyarbakır’daki manken muhtar adayı Simurg Sarsılmaz sosyal medyadan gelen ölüm tehditlerden dolayı adaylığını geri çekti.

Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi Kaynartepe Mahallesi için muhtar adaylığını açıklayan model ve manken Simurg Sarsılmaz geri çekildiğini açıkladı. Sarsılmaz, sosyal medyadan ölüm tehditleri aldığını belirterek, muhtar adayı olmaktan vazgeçtiğini söyledi. Sarsılmaz, kendisini tehdit eden sosyal medya hesapları hakkında suç duyurusuna bulunacağını duyurdu.

Amida Haber’e konuşan Sarsılmaz, tehditler nedeniyle çok kötü olduğunu söyledi.

Adaylığının açıklanmasıyla birlikte başta Diyarbakır ve Türkiye’nin birçok yerinden kendisine destek mesajları geldiğini belirten Sarsılmaz şunları söyledi, “Ben doğup büyüdüğü mahalleye hizmet etmek için iyi niyetli bir şekilde adaylığımı açıkladım. Dün afiş çalışmalarını bitirip, bugün çalışmalara başlayacaktım. Ancak çıkan haberler nedeniyle yüzlerce sahte hesaptan ölüm tehditleri aldım. Şuan psikolojim çok kötü, ilaçlarla ayakta durabiliyorum. Beni tehdit edenlerle ilgili yarın Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına giderek suç duyurusunda bulunacağım” ifadelerini kullandı.

Fotoğraflarının cinsel obje olarak kullanılmasından rahatsızlık duyduğunu belirten Sarsılmaz, “Bazı kişiler sosyal medya hesabıma girerek açık fotoğraflarımı paylaştılar. Bu fotoğraflar cinsel içerikli hakaretleri beraberinde getirdi. Bu benim moralimi oldukça fazla bozdu” dedi.

 

 

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com