Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ‘DEM’siz kaldı

2009 yılında inşa edilen Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nün girişinde yer alan DEM yazısı kaldırıldı. Diyarbakır Barı Başkanı Nihat Eren, "Bir siyasi parti ismini çağrıştırıyor kaygısıyla değiştirmiş olabilirler. Ama başka bir siyasi parti ile çağrıştırsaydı yine aynı değişikliği yaparlar mıydı?" sorusunu yöneltti.

  • ü
  • 22 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

2009 yılında Diyarbakır’ın Bayındırlık Semti’nde inşa edilen Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nün ana binasının kapısındaki DEM logosu, bir süre önce kaldırıldı. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nün kısaltılmış şekli olarak sarı zemin üzerinde yer alan logonun kaldırılması, Diyarbakır’da bazı iddiaları gündeme getirdi.

amidahaber’in göre, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, DEM kısaltmasını, DEM Parti’ye denk geldiği için binasından kaldırdı. İl Emniyet Müdürlüğü’nün binasına DEM kısaltması yerine, mavi beyaz zemin üzerine Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, EGM kısaltması yazıldı.

‘EMNİYET AÇIKLAMA YAPMALI’

Konu hakkında Amida Haber’e konuşan Diyarbakır Barosu Başkanı Nahit Eren, “Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nün bu yazıyı hangi saik veya niyetle kaldırdığını bilmiyoruz. Bir siyasi parti ismini çağrıştırıyor kaygısıyla değiştirmiş olabilirler. Ama başka bir siyasi parti ile çağrıştırsaydı yine aynı değişikliği yaparlar mıydı? Bilmiyorum. Bu konuda emniyetin bir açıklama yapması lazım, şu gerekçe ile değiştirdik diye.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com