Diyarbakır Belediyesi, Yeni Şafak hakkında suç duyurusunda bulundu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 'Kandil Diyarbakır’a Kayyum Atamış' haberiyle ilgili Yeni Şafak gazetesi hakkında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

  • ü
  • 10 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Yeni Şafak gazetesi ve internet sitesinde 9 Haziran 2024 tarihinde yayınlanan ‘Kandil Diyarbakır’a kayyum atamış’ başlıklı haberi nedeniyle Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

DBB Eş Başkanlar Serra Bucak ve Doğan Hatun adına yapılan suç duyurusunda “Asılsız suçlamaların kayyum atamasına zemin oluşturmak için bilinçli olarak ve örgütlü bir şekilde yapıldığına yönelik ciddi şüphelerimiz bulunmaktadır” denilerek bu hususun özellikle soruşturulması talep edildi.

HEDEF GÖSTERME, KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRI, İFTİRA…

Yeni Şafak gazetesinin hedef gösterdiği bürokratlar ve kurum çalışanları da ayrı ayrı suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunda Büyükşehir Belediyesi’nin üst düzey yönetici ve çalışanlarına yönelik haksız ve gerçeğe aykırı ithamlarda bulunma, hedef gösterme, kişilik hakları ve masumiyet karinesini çiğneyerek iftiralarda bulunulması nedeniyle ilgili gazete ve muhabir hakkında Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 217/A bendi kapsamında ‘halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma’ suçundan hukuki sürecin başlatılması talep edildi.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

BASIN KONSEYİ’NE DE BAŞVURU YAPILDI

Büyükşehir Belediyesi adına ayrıca ilgili gazete ve muhabir hakkında Basın Konseyi’ne de başvuru yaptı. Başvuruda, “Basın Meslek İlkeleri”nin ihlal edilen maddeleri tek tek sıralanarak, gazete ve muhabir hakkında işlem başlatılması talep edildi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com