Erbaş, 4-6 yaş Kuran kursu açılışında konuştu: ‘Yüreğinde nefret besleyen gençler olsun’

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ankara'da 4-6 Yaş Kur’an Kursu’nun açılışında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

  • ü
  • 22 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 4-6 yaş Kuran kursu açılışında yaptığı konuşmada, “Milletine hainlik yapanlara karşı nefret besleyen gençler olsun” dedi.

Erbaş, Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan ‘Yaşamkent Hz. Aişe 4-6 Yaş Kur’an Kursu’nun açılışında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Açılışa Erbaş’ın yanısıra Ankara Valisi Vasip Şahin ve vatandaşlar da katıldı.

Açılışta yaptığı konuşmada Erbaş, “Hangi anne ve baba çocuğunun kötülüklerle meşgul olmasını ister ki? İşte biz burada 4-6 yaş kurslarımız da burada olsun. Edirne’de, Van’da, Ordu’da, Aydın’da, Şırnak’ta olsun her yerde. Ülkemizin 81 ilinde neredeyse 922 ilçesinde artık 4-6 yaş Kur’an kurslarımız var. Biraz önce genel müdürümüzden aldığım rakam 211 bini aşmış. Elhamdülillah daha da çoğalacak” ifadelerini kullandı.

‘FATİH’LER SÜLEYMAN’LAR YETİŞTİRELİM’

Şimdiye kadar bir buçuk milyona yakın 4-6 yaş çocuğun Kuran Kurslarında hizmet gördüğünü dile getiren Erbaş, bilim insanlarının araştırmalarına göre insanların karakterlerinin yarısının 7 yaşına kadar geçirdiği sürede oluştuğunu söyledi. Erbaş, “Hazreti Ayşe’ler, Fatıma’lar, Ali’ler Hüseyin’ler, Fatih’ler Süleyman’lar yetiştirelim. Onlar gibi geçmişimizdeki o değerlerimizi çocuklarımıza öğretelim. Bunun için çırpınıyoruz. Vatanını seven, bayrağını seven, ezanını seven Rabbini, peygamberini seven gençler yetiştirelim istiyoruz. Bunlardan bu millete faydadan başka bir şey gelmez. Her annenin babanın umudu budur” ifadesini kullandı.

‘NEFRET BESLEYEN GENÇLER OLSUN’

Vatanını, milletini ve devletini seven gençler yetiştirdiklerini öne süren Erbaş, “Milletine, devletine hainlik yapanlara karşı içinde ve yüreğinde bir nefret, besleyen gençler olsun. Öyle değil mi? Biz bir kötülük gördüğümüz zaman onu elimizle düzeltmek lazım. Elimizle düzeltemiyorsak dilimizle düzeltmemiz lazım. Dilimizle de düzeltemiyorsak kalbimizle o kötülükten nefret etmemiz lazım. Peygamber Efendimizin verdiği ölçü bu” açıklamasında bulundu.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com