Dilan Polat’ın evinde ‘tahliye’ temizliği

Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin son duruşma öncesinde, tahliye beklentisi ile evlerini temizlettikleri ortaya çıktı.

  • ü
  • 15 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin son duruşma öncesinde, tahliye beklentisi ile evlerini temizlettikleri ortaya çıktı.

Gazeteci Murat Ağırel, Dilan ve Engin Polat çiftinin duruşma öncesinde evlerinde tahliye temizliği yaptığını iddia etti.

Ağırel’in Cumhuriyet gazetesinde yer alan  “‘Vergiden kaçınmak’ ve Dilan Polat davası” başlıklı yazısının bir bölümü şöyle:

“Dilan Polat ve Engin Polat davasında aylık tutukluluk incelemesi gerçekleştirildi.

Mahkeme, Dilan Polat, Engin Polat, Sezgin Polat, Ahmet Gün ve Alper Kürşat Polat’ın tutukluluğuna devam kararı verirken Sıla Doğu ve Can Doğu’nun da aralarında bulunduğu 11 tutuklunun adli kontrol ile yargılanması kararını verdi.

Dilan Polat hakkında da tahliye kararı istenmiş ama mahkeme reddetmiş.

Şaşırmadım. Bir hafta önce komşuları Polatların evinin temizletildiğini bana iletmişti. Soranlara ’Tahliye edilecekler’ diye cevap vermişler.

‘MASAK RAPORU BEKLENİYOR’

‘Tesadüf’ Polatların avukatı Hüseyin Kaya da KRT TV’deki Kayıt Dışı programında ’MASAK aklanma raporunu yazıyor. O rapor geldiğinde müvekkillerimiz tahliye olacaklar’ ifadesini kullandı.

Yani o da MASAK raporundan bir şey çıkmayacağını ’aklanma raporu’ diyerek bu işin tahliye ile sonuçlanacağı mesajını vermiş.

Ben yine de adil bir yargılama olacağına inanmak istiyorum.

Gerçi, ’İsimleri geçmeyen kişiler için tahliye olabilir ama Polatlar için zannetmiyorum’ demiştim daha önceki yazı ve anlatımlarımda.

‘MAHKEMEDEN ÇIKACAK SONUCU TEMİZLİK İÇİN GELENLER BİLİYOR’

Yanılmışım.

Mahkemeden çıkacak sonucu temizlik için gelen kişiler dahi günler öncesinden biliyorlar.

Çok ilginç, çok.

Doğal olarak hukuk bilgisi olmayan veyahut başından beri davayı sulandırarak basitleştirmeye çalışan kişiler tarafından tahliyelerin beraat kararı olduğuna dair muazzam bir çalışma var yine.

Muhasebeci Ahmet Gün ifadesinde şirketler kurup naylon fatura kestiğini, vergi kaçırdıklarını itiraf etmişti.

Gerçi ne olacak ’Vergiden kaçındık’ derler, biraz para öderler sonra sırası ile Allah, vatan, millet… Sakarya edebiyatı AKP, cumhurbaşkanı güzellemesi ile ’kurtarma operasyonu’ tamamlanır.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com