Deprem yardımları seçim için raftan indi: Logo yapıştırıp dağıtıyorlar

6 Şubat depremleri için gönderilen yardım kolileri, yerel seçim öncesi vatandaşlara dağıtılmaya başlandı. Son adres Gaziantep.

  • ü
  • 26 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Dağıtılan yardımların üzerindeki ‘Depremzedelere’ ifadesi dikkat çekti. (Fotoğraf: BirGün)

AKP’li Fatma Şahin’in yönettiği Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat 2023’teki deprem felaketinin ardından gönderilen yardımları seçime kısa bir süre kala dağıtmaya başladı.

BirGün gazetesindeki habere göre; Irak’taki Türkmen Milliyetçi Hareketi, 6 Şubat depreminden sonra Türkiye’ye yardım gönderdi. Üzerinden “Türkmen Milliyetçi Hareketi depremzedelere yardım” yazan battaniyeler yaklaşık 13 ay boyunca depolarda tutuldu.

Soğuk havalara rağmen ve iki kış mevsiminin geride kalmasının ardından AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardımları “seçim malzemesine” dönüştürerek halka dağıtmaya başladı.

Battaniyelerin üzerine “Gaziantep Büyükşehir Belediyesi” yazısı da yapıştırılırken yurttaşlar belediyeye tepki gösterdi.

CHP’Lİ KALKAN: ÜZERİNDEKİ KAĞITLARI SÖKME GEREĞİ BİLE DUYMUYORLAR…

Şahinbey Belediye Meclisi’nin eski Meclis Üyesi CHP’li Uğur Kalkan, belediyeye tepki göstererek şunları söyledi: “Deprem döneminde şehrimize gelen yardımlar, AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından seçim döneminde dağıtılıyor. Ramazan kolilerinin yanında deprem yardımları da dağıtılıyor. O kadar rahatlar ki depremzedelere verildiğine dair üzerindeki kağıtları sökme zahmetinde bulunmuyorlar, hatta Gaziantep Büyükşehir Belediyesi logolu kağıtları da yardımların üzerine yapıştırıyorlar. Depremde vatandaşlarımız ekmeğe suya, barınacak battaniyeye muhtaç günler geçirdi. O günlerde neden bu kadar mağduriyet yaşadığımızı, bugün bir kez daha anlamış olduk. Bu işe imza atan kim varsa hepsine yazıklar olsun.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com