DEM Partili vekillerden sabaha kadar ‘kayyım’ nöbeti

Hakkari Belediyesi'ne kayyım atanması kararına karşı milletvekilleri ve seçilmiş belediye başkanları sabaha kadar nöbet tuttu.

  • ü
  • 04 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) yönetimindeki Hakkari Belediyesi’ne dün kayyım atanmasına karşı başlatılan eylemler sürüyor. Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanları Çiğdem Kılıçgün Uçar ve Keskin Bayındır ile DEM Parti milletvekillerinin de aralarında olduğu çok sayıda kişi, sabaha kadar nöbet tuttu.

Milletvekilleri, valiliğin bulunduğu Bulvar Caddesi’nde yapılan oturma eylemi başlattı. Milletvekillerinin eylem yaptığı bölgeye yüzlerce polis getirildi. Vekiller, abluka altında sabaha kadar nöbet eylemlerini sürdürdü.

AÇIKLAMA YAPILACAK

DEM Parti Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, DBP Eş Genel Başkanları Çiğdem Kılıçgün Uçar ve Keskin Bayındır, Emek ve Özgür İttifakı bileşenleri, CHP heyeti ve çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisinin katılımıyla bugün kitlesel eylemler yapılacak. Saat 13.00’te yürüyüş, daha sonra belediye binası önünde açıklama yapılacak.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com