DEM Parti Esenyurt ilçe binasına polis baskını: 2 gözaltı

CHP ve DEM Parti'nin 'kent uzlaşısı' ile ortak aday çıkardığı Esenyurt'ta, DEM Parti'nin ilçe başkanlığına düzenlenen baskında 2 kişi gözaltına alındı.

  • ü
  • 20 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Esenyurt İlçe Örgütü eş başkanları Bahar Karataş ile Fatih Ergün, sabah saatlerinde evlerine giden polislerce gözaltına alındı. Her iki eş başkanın evinde arama yapıldı.

Aynı saatlerde parti binasında da polislerce arama yapıldı. İçeride bulunan kitaplar, dergiler ve bilgisayarlara el konuldu.

Yapılan gözaltıların gerekçesi henüz öğrenilemedi

İL ÖRGÜTÜ: BOYUN EĞMEYECEĞİZ

DEM Parti İstanbul İl Örgütü’nün X hesabından yapılan paylaşımla ilçe örgütü binasında yapılan arama ve eş başkanların gözaltına alınmasına tepki gösterildi.

Paylaşımda şu ifadeler yer aldı: “İktidarın siyasi kırım operasyonları devam ediyor! Bu sabah #Esenyurt İlçe binamız hukuksuzca polis baskınına uğradı, İlçe Eşbaşkanlarımız Fatih Ergün ve Bahar Karataş Eşiyok evlerinde gözaltına alındı. İktidarın partimizi kriminalize etmeye dönük bu saldırılarına boyun eğecek değiliz. Duyarlı tüm çevreleri dayanışmaya çağırıyoruz.”

Esenyurt’ta CHP ile DEM Parti’nin “kent uzlaşısı” ile Prof. Dr. Ahmet Özer belediye başkan adayı gösterilmişti.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com