Cumhurbaşkanlığı aradı: Ayşe Ateş, Erdoğan ile bugün görüşebilir

Ayşe Ateş, Cumhurbaşkanlığı’ndan arandığını, Erdoğan ile yapacağı görüşmenin bugün gerçekleşebileceğine dair bilgi verildi.

  • ü
  • 11 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

Ayşe Ateş, Cumhurbaşkanlığı’ndan arandığını, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapacağı görüşmenin bugün gerçekleşebileceğine dair bilgi verildi.

Ankara’da gündüz vakti silahlı saldırı sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş bugün Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır ile yapacağı görüşmeyi erteledi. Edinilen bilgiye göre erteleme gerekçesi Cumhurbaşkanlığı’ndan Ayşe Ateş’e “Erdoğan ile yapacağınız görüşmeye ilişkin bugün size telefon gelecek” bilgisi oldu. Ayşe Ateş beklenen telefonun henüz gelmediğini, görüşmenin kesinleşmediğini bildirdi.

BAHÇELİ ‘SIRTINI SIVAZLAMAYIN BUNLARIN’ DEMİŞTİ

Ayşe Ateş yaklaşık bir yıldır Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan görüşme talep ettiğini açıklamıştı. Resmi ve gayriresmi şekilde diyalog zemini yaratmaya çalıştığını dile getiren Ayşe Ateş, 10 Haziran’da CHP Genel Merkezi’nde yaptığı açıklamada Erdoğan’ın görüşme talebini kabul ettiğini fakat MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Bunların sırtını sıvazlamayın bunları korumayın” mesajı üzerine iptal edildiğini söylemişti.

AYŞE ATEŞ, ERDOĞAN’LA BUGÜN GÖRÜŞEBİLİR

Haberlerin ardından yaşanan gelişme üzerine Erdoğan’ın, Ayşe Ateş ile bir araya geleceği duyurulmuştu.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com