Cübbeli, Van’daki hukuksuzluğu eleştiren HÜDA PAR’lı Ramanlı’yı hedef aldı

Cübbeli Ahmet, Van'da DEM Parti adayı Abdullah Zeydan'ın mazbatasının AKP adayına verilmesini eleştiren HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Serkan Ramanlı'yı "Terör sevicilere lanet olsun" diye hedef aldı.

  • ü
  • 03 Nisan 2024
  • ü
  • Gündem

Cübbeli Ahmet lâkabıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü.

Van’da seçimi büyük bir farkla kazanan DEM Parti’nin adayı Abdullah Zeydan’ın il seçim kurulu tarafından verilen karar ile mazbatasının AKP’nin adayına verilmesine tepkiler sürerken Cübbeli de tartışmalara dahil oldu.

Bir süre önce İsmailağa cemaatinden kovulan ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, HÜDA PAR (Hür Dava Partisi) Genel Başkan yardımcısı ve Parti Sözcüsü Serkan Ramanlı’yı hedef aldı.

Ramanlı Zeydan kararının ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Van Büyükşehir Belediyesi seçimi yapıldıktan sonra kazanan adaya mazbatanın verilmemesi, halk iradesinin gasp edilmesidir. Aday olma niteliği yok idiyse YSK neden adaylığını kesinleştirdi?

Ali Cengiz oyunlarıyla koltuk kapmak, siyasetin düşebileceği en dip çukurdur.”

Ramanlı, bir takipçisinin “Serkan bey siz Batman’da ikinci oldunuz. Bu durum Batman’da yaşansaydı siz o mazbatayı kabul edermiydiniz, o koltuğa oturur muydunuz?” yönündeki sorusuna “Kesinlikle haram koltuğa oturmayız” dedi.

Ramanlı’nın bu açıklamalarından rahatsız olan Cübbeli Ahmet, sosyal medya hesabından “HÜDA PAR hakkındaki görüşümüz de maalesef doğru çıktı. Terör sevicilere yazıklar olsun.” dedi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com