Çok kanallı TRT’den tek partili haberler

TRT'nin muhalif genel başkanlara ve belediye başkan adaylarına yer vermeme ısrarı sürüyor. RTÜK Üyesi Tuncay Keser, TRT yönetiminin planlı bir şekilde suç işlediğini belirterek, "Bu durum YSK tarafından görmezden geliniyor"dedi.

  • ü
  • 26 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

Kamu kurumu TRT’nin muhalif parti genel başkanlarını ve belediye başkan adaylarını görmezden gelmeye devam ediyor. TRT’nin bu durumu ise ‘Çok kanallı TRT’den tek partili haberler’ şeklinde değerlendiriliyor.

RTÜK’ün CHP kontenjanından seçilen üyesi Tuncay Keser, TRT Haber’in üç büyükşehirde belediye başkanı adaylarına verdiği süreleri inceledi. Keser, tarafsız olması beklenen TRT Haber’in yayınlarında Cumhur İttifakı’nın İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarına daha fazla yer vermesini eleştirdi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; kanalın 12-13 Şubat’taki yayınlarından örnek veren Keser, “24 saatlik yayın incelemesinde CHP’nin Ankara adayı Mansur Yavaş, İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu ve İzmir adayı Cemil Tugay’la ilgili hiçbir haber yayımlanmadı.

Cumhur İttifakı’nın İstanbul adayı Murat Kurum 12 haberle, Ankara adayı Turgut Altınok ve İzmir adayı Hamza Dağ 8’er haberle TRT Haber’de yer buldu. AKP adaylarına iki günde toplam 73 dakika yer verilirken CHP’nin adayları bir dakika bile verilmedi” dedi.

“TRT, milletin bir kesimini yok sayıyor. TRT yönetimi; tasarlayarak, planlayarak suç işliyor. TRT bir yandan kendi kanununu çiğnerken bir yandan da Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararlarını paspas ediyor. YSK de bu alana hiç bakmıyor. RTÜK, TRT’nin hukuksuzluklarını ise görmezden geliyor. Milletin parasıyla seçim adaleti, basın özgürlüğü yok ediliyor.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com