CHP’li aday ırkçı söylemi için özür diledi

CHP'nin Mamak Belediye Başkanı adayı Veli Gündüz Şahin, Iraklı çocuklara karşı ırkçı ifadeler kullanması sonrası özür diledi. Şahin, "Partimizi yıpratmaya çalışan fırsatçıları da kınıyorum" dedi.

  • ü
  • 23 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

CHP Mamak adayı Veli Gündüz Şahin, esnaf ziyaretleri sırasında gördüğü Iraklı çocuklara karşı kullandığı ırkçı ifadelerden dolayı özür diledi. Şahin kullandığı ifadelerin maksadını aştığını söyleyerek, “Beni yakından tanıyan herkesin, bu ifadelerin görüşlerim olmadığını bildiğine inanıyor, bu konu üzerinden, partimizi yıpratmaya çalışan fırsatçıları da kınıyorum” dedi.

Şahin’in açıklaması şöyle oldu:

“Bugün Mamak ilçemizde, sığınmacı meselesinin yarattığı sorunlara dikkat çekmeye çalışırken kullandığım ifadeler maksadını aşmıştır. 100 yıl boyunca her türlü ırkçılığa ve ayrımcılığa karşı durmuş Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir ferdi olarak, böyle bir konuyla gündeme gelmek beni derinden üzmüştür.

İlçe Başkanlığı, milletvekili adaylığı ve belediye başkan adaylığı görevlerinde bulunarak hizmet ettiğim partimin göçmenlere değil göç yaratan politikalara karşı olduğu, hepinizin malumudur. Asla niyetim olmadığı halde, amacını aşan ifadelerim nedeniyle, başta oradaki evlatlarımız olmak üzere hassasiyet duyan herkese samimi özürlerimi iletiyorum.

Beni yakından tanıyan herkesin, bu ifadelerin görüşlerim olmadığını bildiğine inanıyor, bu konu üzerinden, partimizi yıpratmaya çalışan fırsatçıları da kınıyorum.”

NE OLMUŞTU?

Veli Gündüz Şahin, Iraklı çocuklar için, “Bunlar Iraklı değil mi? Bunlar büyüyünce memleketine gitmesi gerekiyor. Bunun için bana oy vermeyen insanlar burada duysun! Gönderirim ben bunları memleketine. Oy da vermesinler. Bunun için benim adaylığımı çekseler, bu çocuklar yarın büyüdüğü zaman bizim memleketimize büyük sorun olur” ifadelerini kullanmıştı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com