CHP İstanbul İl Başkanından Nasuh Mahruki’ye ‘başörtüsü’ tepkisi: Hür kadınlar size haddinizi öğretir

Nasuh Mahruki'nin CHP Genel Başkan Yardımcısı Sevgi Kılıç'ı başörtüsü üzerinden hedef almasına tepki gösteren CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, "Neyse ki Türkiye Cumhuriyeti'nin hür kadınları ne giyeceklerini, nasıl yaşayacaklarını size sormuyor" dedi.

  • ü
  • 27 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

Eski AKUT Başkanı ve Beşiktaş Bağımsız Belediye Başkan Adayı Nasuh Mahruki’nin CHP’nin başörtülü Genel Başkan Yardımcısı Sevgi Kılıç’ı hedef almasının yankıları sürüyor. Mahruki’ye bir tepki de CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik’ten geldi.

Sevgi Kılıç’a taktığı örtünün “türban” olduğunu dayatan Mahruki’ye tepki gösteren Özgür Çelik, “Neyse ki Türkiye Cumhuriyeti’nin hür kadınları ne giyeceklerini, nasıl yaşayacaklarını size sormuyor
@nasuhmahruki !” diye yazdı.

“Ama duracağınız yeri ve haddinizi size onların öğreteceğine eminim” diyen Çelik, “Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden ayrılmayan Cumhuriyet Halk Partisi tüm kadınların özgür yaşam tarzının teminatıdır ve sizin gibilerin her zaman karşısındadır” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Sevgi Kılıç, “Başörtüsüyle kimsenin sorunu yok türbanla var” diyen Nasuh Mahruki’ye sosyal medya hesabından yanıt vererek, “E türban takmayın o halde @nasuhmahruki Bey, emperyalizme şöyle okkalı bir tokat atmış olursunuz. Kadınların ne giyeceğini erkekler konuşmasın! Biz kadınların tercih ettiği yaşam tarzı sizleri hiç mi hiç ilgilendirmez, anlayın artık!” demişti.

Mahruki ise bu yanıt verdiği yanıtta “Sevgi Kılıç, Kuran’da senin başındaki gibi saçının tek bir teli görünmesin diye altına bone takılan türban diye bir şey yok. Türban/Sıkmabaş Siyasal İslamcı yani Müslümanlığı siyasi çıkarları için bir araç olarak kullanan Allah ile aldatan tarikatların sembolü.
Bu düşüncede birinin Atatürk’ün kurduğu, ALTI OK’un partisi CHP’de yönetici olarak ne işi olduğunu da bence herkes sorgulamalı” ifadelerini kullanmıştı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com