Cezaevine sedyeyle götürülmüştü: 75 yaşındaki Hatice Yıldız hastaneye kaldırıldı

Hapisteki kızına para gönderdiği için "örgüte finansman sağlamakla" suçlanıp cezaevine sedyeyle götürülen 75 yaşındaki Hatice Yıldız'ın cezaevinde fenalaştığı ve hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

  • ü
  • 27 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Cezaevindeki kızı ve arkadaşına para yatırdığı için tutuklanan 75 yaşındaki Hatice Yıldız, rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Cezaevindeki kızına ve kızının koğuş arkadaşına para yatırdığı için “örgüte finansman sağlamak” iddiasıyla yargılandığı İstanbul 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nin hakkında verdiği 4 yıl 2 aylık hapis cezasının İstinaf mahkemesince onanması üzerine tutuklanan 75 yaşındaki Hatice Yıldız rahatsızlanması üzerine hastaneye kaldırıldı.

SEDYEYLE GÖTÜRÜLMÜŞTÜ

23 Mart günü İstanbul Esenyurt’taki evine giden polislerce gözaltına alınıp sedye üstünde adliyeye taşınan Yıldız, tutuklanıp Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ne konulmuştu.

Yüksek tansiyon, göz, bel fıtığı ve omurga eğriliği gibi birçok sağlık sorunu bulunan Yıldız’ın, gözünde yaşadığı rahatsızlık nedeniyle hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

GÖRÜŞE GİDENLER, HASTANEDE OLDUĞUNU ÖĞRENDİLER

Görüş günü olması dolayısıyla bugün cezaevine giden yakınlarına, Yıldız’ın Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiği bilgisi verildi.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

Avukatları, Yıldız için Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) dün başvuruda bulundu.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com