Cemil Tugay: İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’na ‘Ben bundan sonra seçim kaybetmek istemiyorum’ dedi

CHP'nin İzmir adayı Cemil Tugay, seçimlerin ardından yapılan toplantıda Ekrem İmamoğlu'nun Kılıçdaroğlu'na "Ben bundan sonra Türkiye’de hiçbir seçimi kaybetmek istemiyorum" dediğini açıkladı.

  • ü
  • 03 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Mayıs 2023’teki genel seçimlerin ardından yapılan belediye başkanları toplantısında İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na dönerek, “Biz neden bu seçimi kaybediyoruz? Ben bundan sonra Türkiye’de hiçbir seçimi kaybetmek istemiyorum” dediğini söyledi.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, KRT Televizyonu’nda Gökhan Kayış’ın sunduğu “Türkiye Meclisi” programına katıldı.

Tugay, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlerini anlattı.

14-28 Mayıs 2023’te yapılan milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından temmuz ayının başında yapılan belediye başkanları toplantısından bahseden Tugay, “Ekrem başkan kürsüye çıktı. Uzun bir konuşma yaptı ve hepimize içindeki acıyı hissettirdi” ifadesini kullandı.

Tugay, İmamoğlu’nun Kemal Kılıçdaroğlu’na bakarak şu cümleleri kurduğunu söyledi: “Biz, kaybetmemesi gereken insanlarız. Biz doğru insanlarız. Biz çalışkan insanlarız, bu ülkeyi seven insanlarız. Biz neden bu seçimi kaybediyoruz? Ben bundan sonra Türkiye’de hiçbir seçimi kaybetmek istemiyorum.”

Cemil Tugay, konuşmasının devamında “O kadar içten söyledi ki açıkçası ben orada yürekten bağlandım kendisine. Ekrem başkanın başarılı olmakla ilgili kararlılığı var. İstanbul’da beraber çalışacağı insanlarla ilgili kendi tercihlerini kabul ettirme çabası var, hakkıdır” ifadelerini kullandı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com