Bülent Arınç’tan AYM Başkanı Zühtü Arslan’a ‘zamanlaması manidar’ destek: İyi ki varsınız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, “AYM bu ülke için milli güvenlik sorunudur” sözleriyle hedef aldığı AYM Başkanı Zühtü Arslan’a Bülent Arınç destek verdi. Arınç, “İyi ki varsınız ve hep var olasınız. Sizleri savunması gerekenlerin suskunluğunu üzüntüyle takip ediyorum” dedi.

  • ü
  • 14 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

AKP kurucusu, eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, sosyal medya hesabından ‘vefa’ konulu bir mesaj yayınladı. Mesajında vefat eden eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a ‘vefasızlık’ yapıldığını vurgulayan Arınç, mesajının içinki bölümünde ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “milli güvenlik sorunu” ilan ettiği Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) Başkanı Zühtü Arslan’a dikkat çekici bir destekte bulundu.

AYM kararlarına uyulmadığı ve kurumun iktidar ve ortağı MHP tarafından hedef alındığı bir dönemde Arslan, altı gün önce Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da olduğu törende “Anayasa Mahkemesi’nin kararlarını ya da hükümlere ilişkin yorumlarını beğenmeyip buna katılmayabiliriz. Ancak bir hukuk devletinde katılmasak da bu kararlara uyulması anayasal bir zorunluluktur” demişti.

Arınç, Kadir Topbaş’ın belediyeciliğini övdükten sonra, “Vefa demişken bir teşekkürüm de Anayasa Mahkemesi’nin değerli başkanı Sayın Zühtü Aslan’a” diyerek Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan‘ın son konuşmasına dikkat çekti.

‘HİKMET DOLU ÖRNEKLER BENİ ÇOK ETKİLEDİ’

Arslan’ın son konuşmasını ilgiyle dinlediğini söyleyen Arınç, “Verdiğiniz hikmet dolu örnekler beni çok duygulandırdı. Temel hak ve özgürlüğün korunması, ahde vefa ilkelerini çok güzel ifade ettiniz. Sayın başkan, sizi ve size yoldaş olan işte, gönülde, fikirde bir olduğunuz çalışma arkadaşlarınızı çok seviyor ve takdir ediyoruz” dedi.

Arınç, “Son zamanlarda size yöneltilen hakaretamiz ifadeler, istihza dolu cümleler, tezyif edici ithamlar ve tehditleri şiddetle kınıyorum. Sizler bu milletin kabul edilmiş duası oldunuz” diye devam etti.

‘İYİ Kİ VARSINIZ’

Arslan’ı savunmanın vefa gereği olduğunu söyleyen Arınç, “İyi ki varsınız ve hep var olasınız. Sizleri savunması gerekenlerin suskunluğunu üzüntüyle takip ediyorum. Merhum Aliya’nın dediği gibi “ve her şey bittiğinde, hatırlayacağımız şey; düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır” ifadelerini kullandı.

Arınç sözlerini, Arslan’ın görevi bittiğinde geçmişten bugüne olan vefa borcunu ayrıca yazacağını söyleyerek tamamladı.

Arınç şunları yazdı: “Sizler bu milletin kabul edilmiş duası oldunuz. Elli yılı aşkın siyasi hayatımda sizin savunduklarınıza ve başardıklarınıza sahip çıkmak ve savunmak vefanın gereğidir. İyi ki varsınız ve hep var olasınız. Sizleri savunması gerekenlerin suskunluğunu üzüntüyle takip ediyorum.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com