Bu kez Seçil Erzan atağa geçti: Kuzenin eşi dahil 5 kişiye ‘tefecilik’ suçlaması

Bankacı Seçil Erzan, aralarında Semih Kaya ile Bozcaada’daki evini icradan satışa koyan bir avukatın da aralarında olduğu 5 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Erzan’ın, suçlamalardan biri de ‘tefecilik’ suçlaması oldu. Erzan, kolundaki saati zorla çıkartan kuzeninin eşine de ‘yağma’ suçlamasında bulundu.

  • ü
  • 24 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Semih Kaya, 'Fatih Terim Fpnu' olarak anılan dolandırıcılık dosyasında ismi en çok gündeme gelenlerden...

8 Mart’ta görülen son duruşmada kendisinden fazla para alan isimleri listeleyen Seçil Erzan’dan yeni bir hamle geldi. Erzan, 5 kişi hakkında çeşitli suçlardan şikâyetçi oldu.

Halk TV’den Dinçer Gökçe’nin haberine göre; Seçil Erzan, Galatasaray’ın eski futbolcusu Semih Kaya ile menajer Fırat Özdemir hakkında “Tefecilik” ve “Tehdit” suçlarından şikayetçi oldu. Kaya ve Özdemir’in kendisini tehdit ettiğini ifadesinde de anlatan Erzan, son açıkladığı listede bu iki ismin, fazla para alan kişilerin başında yer aldığını iddia etti.

O PARA İLE BODRUM’DA VİLLA ALDI

Erzan, Semih Kaya’nın 4 milyon 275 bin, Fırat Özdemir’in ise 2 milyon 420 bin dolar parayı fazla aldığını kaydetti. Erzan, Kaya’nın kendisinden aldığı fazla para ile Bodrum’da villa aldığını açıklamıştı.

Erzan, Semih Kaya’nın Bodrum’da aldığı villanın parasının kendisinin verdiğini açıklamıştı.

KOLUNDAKİ SAATİ ÇIKARTIRMIŞTI

Seçil Erzan’ın, haklarında şikâyetçi olduğu diğer isimlerden 2’si ise kuzeni Tanın Yılmaz ile iş kadını eşi Merve Özer Yılmaz oldu. Erzan’ın, bu kişilere yönelik suçlaması ile ‘Yağma, hakaret ve tehdit” oldu. Erzan ile Özer çifti arasında geçen ve dosyaya da yansıyan bir dizi yazışmada, ikilinin Erzan’a yönelik bir dizi hakarette bulunduğu anlaşılıyordu. Seçil Erzan’a, müdürü olduğu banka şubesinde saldıran Merve Özer Yılmaz, Erzan’ın kolundaki Rolex marka saati de zorla çıkartmıştı.

O AVUKAT, ERZAN’IN EVİNİ İCRAYA KOYDU

Edirne Barosu’na üye avukat Türkay Gümülcineli de, Seçil Erzan’ın, hakkında suç duyurusunda bulunduğu bir diğer isim oldu.

Ezine Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusunda, bu kişiye yönelik suçlamalar arasında “Tehdit, hakaret ve tefecilik” suçlamaları yer aldı. Av. Türkay Gümülcineli, Erzan’ın ailesi için yaptırdığı Bozcaada’daki lüks evi icradan satışa çıkaran isim aynı zamanda. Anılan ev için 18,3 milyon TL belirlendi. Erzan’ın avukatları ise, Erzan’ın bu kişiye bir borcunun olmadığını bir dizi usulsüz işlemin yapıldığını kaydederek satışın iptali için dava açtı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com