Bir şüpheli kadın ölümü daha: Din Kültürü öğretmeninin cansız bedeni bulundu

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yapan 1 çocuk annesi Sümeyra Güven'in, arkadaşına gitmek için evinden ayrıldığı öğrenildi.

  • ü
  • 25 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Türkiye’de ‘şüpheli’ kadın ölümlerine bir yenisi daha eklendi. Eşinin kayıp başvurusu yaptığı 1 çocuk annesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Sümeyra Güven’in (38) cesedi bir sitenin arka bahçesinde bulundu.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Karasamsun Mahallesi’nde yaşandı. Köksal Ersayın Anadolu Lisesi’nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yapan 1 çocuk annesi Sümeyra Güven, iddiaya göre dün arkadaşına gitmek için evinden ayrıldı.

Sümeyra Güven’den haber alamayan eşi Hüseyin Güven, dün akşam üstü eşinin kaybolduğuna dair emniyete müracaatta bulundu.

BİR SİTENİN ARKA BAHÇESİNDE CANSIZ BEDENİ

İHA’nın bildirdiğine göre; genç kadının cesedi bugün 11 katlı Işıtan Sitesi’nin arka bahçesinde bulundu. Sümeyra Güven’in görev yaptığı okula yakın olan Işıtan Sitesi’nin 6. katının apartman merdiveni penceresinden kendini atarak hayatına son verdiği iddia ediliyor.

Güven’in cansız bedeni polisin ve savcının olay yerindeki inlemelerinin ardından otopsi için Samsun Adli Tıp Şube Müdürlüğüne gönderildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

ŞUBAT AYINDA EN AZ 36 KADIN ÖLDÜRÜLDÜ

Öte yandan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun (KCD) verilerine göre, Şubat ayında en az 36 kadın öldürüldü, 17 kadın şüpheli şekilde öldü. KCD’nin raporuna göre şubat ayında öldürülen 36 kadının 10’u evli olduğu erkek, yedisi eskiden evli olduğu erkek, yedisi birlikte olduğu erkek, dördü babası, üçü oğlu, ikisi tanıdık, biri tanımadığı biri tarafından öldürüldü. İki olayda ise failin yakınlığı tespit edilemedi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com