Bir kadın daha katledildi: Eski eşine apartman girişinde pusu kurmuş

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde bir kadın daha cinayete kurban gitti. Adana'da 2 çocuğunun annesi, geçen yıl boşandığı Nizip Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzman Dr. Feray Balkan'ı öldüren astsubay Seçkin Ergü'nün apartman girişinde pusu kurduğu ortaya çıktı.

  • ü
  • 09 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Dr. Seray Balkan, eski eşi Seçki Ergün tarafından kurulan tuzakla öldürüldü.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Adana’dan kadın cinayeti haberi geldi. Çukurova ilçesi Güzelyalı Mahallesi’nde Gaziantep’in Nizip Devlet Hastanesi’nde başhekim yardımcısı olan acil tıp uzmanı Dr. Feray Balkan, annesini ziyaret için Adana’ya geldi.

Bir yıl önce astsubay eşi Seçkin Ergü’den boşanan Feray Balkan, annesi Eda Balkan ve 2 çocuğuyla bir süre dışarıda gezdikten sonra eve döndü.

Annesinin apartmanına giren Balkan, binanın asansörünün önündeki merdiven boşluğunda bekleyen eski eşi tarafından beylik tabancasıyla öldürüldü. Astsubay Ergü kaçtı.

POLİS VE SAĞLIK EKİBİ SEVK EDİLDİ

Silah seslerini duyan apartmandakilerin ihbarıyla adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.
Cumhuriyet savcısı ile polisin olay yerindeki incelemelerinin ardından Feray Balkan’ın cenazesi, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı.

Şüpheli Ergü ise Çukurova Emniyet Müdürlüğü’nün ekipleri tarafından olay yerinin yakınında, cinayette kullandığı değerlendirilen tabancayla yakalandı.

YARIN TOPRAĞA VERİLECEK

Anne Eda Balkan’ın evine gelen doktorun arkadaşları ise olayın şokunu yaşadıklarını söyledi. Balkan’ın, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde birlikte görev yaptığı arkadaşı EKG teknisyeni Sibel Şahin, “Aşağıda pusu kurmuş. Anne ve çocuklarını asansörle yukarı göndermiş. Onlar eve çıkmışlar. Feray’ı asansöre bineceği sırada katletmiş.” dedi.
Diğer mesai arkadaşları ise Feray’ın boşandıktan sonra çocuklarına baktığını, eşiyle şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşandıklarını ancak ailevi meselelerini kimseyle paylaşmadığını anlattı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com