Bilge Yılmaz: İktidarın ekonomiyi düzeltmesini beklemek eşyanın tabiatına aykırı

İYİ Partili Bilge Yılmaz, ekonomi alanında plansızlığın telaş ile birleşince hatalara her gün bir yenisi eklendiğini belirterek, "Bu iktidarın ekonomiyi düzeltmesini beklemek, maalesef eşyanın tabiatına aykırı. Tüm bu hataların bedelini millet ödüyor, gençlerimizin ufku kararıyor." dedi.

  • ü
  • 16 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bilge Yılmaz, ekonomi alanında plansızlığın telaş ile birleşince hatalara yenisini eklendiğini belirterek, “Bu iktidarın ekonomiyi düzeltmesini beklemek, maalesef eşyanın tabiatına aykırı. Tüm bu hataların bedelini millet ödüyor, gençlerimizin ufku kararıyor.”dedi.

Bilge Yılmağz, sosyal medya hesabından ekonomiyle ilgili değerlendirmede bulundu. İktidaradan ekonomik beklemenin eşyanın tabiatına aykırı olduğuna işaret eden Yılmaz, şu değerlendirmede bulundu:

“Plansızlık telaş ile birleşince hatalara her gün bir yenisi ekleniyor.

Döviz talebinin artması ve rezervlerin azalması iktidarın eski alışkanlıklarına dönmesine yol açtı. Yapılması gerekenleri yapmayıp yan yollara giren ekonomi yönetimi, bankalara getirilen kredi kısıtlamalarından sonra SPK şirketlerin tahvil ihracını durdurdu.

Bankaların söz konusu tahvilleri alması istenmiyorsa bu yönde bir düzenleme yapmak yerine tüm piyasayı kapatmak, eşine az rastlanır bir basiretsizlik örneği.

Daha önce belirttiğim gibi, ortada tutarlı bir program ve öyle bir programı tasarlayıp uygulayabilecek kadrolar olmadığı gibi, kurumlar arası eşgüdüm ve uyum da yok.

Bu iktidarın ekonomiyi düzeltmesini beklemek, maalesef eşyanın tabiatına aykırı. Tüm bu hataların bedelini millet ödüyor, gençlerimizin ufku kararıyor.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com