Beyin ölümü gerçekleşen hastanın ailesine vedalaşma izni verilmedi

Eren Keskin, 14 Mayıs’ta ameliyata alınan ve ameliyat sonrası uyutulan tutsak Ergün Akdoğan’ın bugün beyin ölümünün gerçekleştiğini duyurdu. Keskin, ailesinin Akdoğan’ı son bir kez görmesine izin verilmediğini aktardı

  • ü
  • 22 Mayıs 2024
  • ü
  • Gündem

İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel Başkanı Eren Keskin X hesabından, Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Cezaevi’nde tutsak olan Ergün Akdoğan’ın ameliyat sonrası beyin ölümünün gerçekleştiğini duyurdu.

Tutsak Akdoğan’ın durumu hakkında Yaşam gazetesine açıklamada bulunan Keskin, Akdoğan’ın koğuş arkadaşı tarafından baygın bir halde görülmesinden sonra önce Tekirdağ Şehir Hastanesi’ne, oradan da Başakşehir Çam ve Sakuta Hastanesi’ne kaldırıldığını söyledi. Akdoğan’ın 14 Mayıs’ta 7 buçuk saat süren bir ameliyat geçirdiğini, ameliyat sonrası sürekli uyutulduğunu aktaran Keskin, doktorların dün öğlen saatlerinde ailesine Akdoğan’ın beyin ölümünün gerçekleştiğini söylediğini aktardı.

AİLESİNİN VEDALAŞMASINA İZİN VERİLMEDİ

“Ailesinin ölmüş birine dahi veda hakkı orada bulunan hapishane idaresi yetkilileri tarafından engelleniyor,” diyen Keskin ailenin Akdoğan’la vedalaşmak istediğini ancak görevli jandarma komutanının buna izin vermediğini söyledi.

Aileden organ bağışı için imza istendiğini de aktaran Keskin, ailenin imza vermeden önce Akdoğan’ı son kez görmek istediğini ancak cezaevi komutanının izin vermediğini belirtti.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com